- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 1018
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
- Wtorek – bł. Bronisławy, 81 –ta rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się o pokój w naszej Ojczyźnie, w całej Europie i na świecie. O godz. 9.00 Msza św. w naszym kościele na rozpoczęcie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów począwszy od klasy 0, poprzez młodsze dzieci szkolne, aż do najstarszych, a także rodziców, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły.
- Czwartek – św. Grzegorza Wielkiego
- W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. rano o 6.30 i wieczorem o 18.00. Możliwość spowiedzi w czwartek od 17.30 i w piątek od godz. 17.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę od godz. 8.00 udam się do chorych. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. popołudniowej, a potem spotkanie Caritas.
- Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Rzońca Maria, Siurkiewicz Teofila, Smolak Małgorzata, Kołacz Alicja, Mikosz Patrycja, Niemczyk Agnieszka.
- Nietrudno zauważyć, że od wtorku zostały rozpoczęte, długo planowane i zapowiadane prace przy odwodnieniu, izolacji, odprowadzeniu wody od rynien, przy naszym kościele. Oczywiście konieczne było też rozebranie dużej części kostki granitowej, ale ona będzie ułożona po zakończeniu prac. Na razie część murów została odkopana, oczyszczona, wyrównana i zaizolowana. Teraz jeszcze ocieplenie twardym styropianem, folia i zasypanie kamieniem. Oczywiście będą też dreny i rury odprowadzające wodę. Prace te wiążą się z próbą pozbycia się wilgoci w naszej świątyni. Na ile to się uda nie wiemy, ale staramy się jak najlepiej wykonać te prace ograniczające dostęp wody do murów. Prace te potrwają ok. miesiąca, chociaż akurat tu wiele zależy od pogody. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół, a także składane ofiary, dzięki którym możemy te prace wykonywać.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 950
Ogłoszenia duszpasterskie
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
- Poniedziałek – św. Bartłomieja
- Środa – NMP Częstochowskiej – odpust w Polanach, suma o 11.00
- Czwartek - św. Moniki
- Piątek – św. Augustyna
- Sobota – męczeństwo św. Jana Chrzciciela
- Niedziela – ostatnia niedziela miesiąca, na sumie zapraszamy na błogosławieństwo dzieci (odpust w Łężynach- suma 11.30)
- W przyszły wtorek (1 IX) rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dzieci, młodzież zapraszamy w tym tygodniu , by skorzystali z sakramentu pokuty, codziennie od 17.30.
- Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za rozebranie ołtarza polowego, posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, posprzątanie łazienki, kaplicy cmentarnej, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Smoleń Irena, Frączek Mariola, Smoleń Bożena, Kozieł Anna, Dubis Janina, Kasprzyk Wilhelmina, Janik Barbara.
- Zgodnie z zapowiedzią, zostało wykonanych kilka piwniczek na najnowszym cmentarzu. Kto byłby zainteresowany, to proszę się zgłaszać w kancelarii.
- W piątek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Helenę Grzywacz z Sadek. Polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 1025
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj zapowiadana zbiórka do puszek na rzecz Libanu.
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Poniedziałek – św. Jacka
Czwartek – św. Bernarda
Piątek – św. Piusa X
Sobota – Najświętszej Maryi Panny Królowej
Niedziela – BŁ. KS. WŁADYSŁAWA FINDYSZA – odpust w Nowym Żmigrodzie, suma o 11.30. - Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowali tak piękne plony na naszą uroczystość odpustową. Mamy świadomość ile to wymaga pracy i pomysłu, żeby się tak prezentowały w naszej świątyni. Bóg zapłać także wszystkim, którzy te plony przynieśli do naszej świątyni jako wyraz dziękczynienia Bogu i Matce Boskiej Wniebowziętej. Dzisiaj jeszcze niech będą w naszej świątyni, a od jutra można je będzie zabrać.
- Bóg zapłać (jeszcze raz )grupie sprzątającej nasz kościół parafialny z Poraju. Za poobcinanie tui, koszenie, zrobienie idealnego porządku na cmentarzu, posprzątanie w łazience, kaplicy cmentarnej, w kościele, wokół kościoła. A także za postawienie ołtarza polowego, piękną dekorację, kwiaty (i na ołtarzu i w kościele), a także złożoną ofiarę. Bardzo im za to wszystko dziękujemy. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Wietecha Jan, Najba Monika, Siurkiewicz Andrzej, Krężel Maria, Buczyńska Zofia, Skwara Irena, Sajdak Małgorzata, Sajdak Kamila, Głowacka Janina, Znój Bogusława.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 1077
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj odpust w Głojscach ku czci św. Maksymiliana, a w przyszłą niedzielę odpust w Krempnej, suma o 11.30.
- W czwartek Msza św. wieczorna będzie o godz. 19.00 na starym cmentarzu (ks. Szymon Kłak – który był u nas na praktyce, wikariusz z Czudca ). Zaś w piątek również o godz. 19.00 na nowym cmentarzu (ks. Mariusz Romanowski – wikariusz z Samoklęsk). Będziemy modlić się za naszych zmarłych, prosząc dla nich o życie wieczne, a jednocześnie będzie można przystąpić do sakramentu pokuty. Skorzystajmy z tej możliwości, bo to najważniejsze, byśmy mogli zyskać odpust zupełny. A do tego konieczne jest czyste sumienie. Przyjeżdżając na te nabożeństwa samochody możemy też stawiać na działce obok kaplicy cmentarnej.
- W sobotę 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – odpust w naszej wspólnocie parafialnej. Msze św. o 7.30, 9.00, 11.30 i 15.30. W tym dniu w czasie każdej Mszy św. poświęcenie owoców, ziół i kwiatów, a na sumie także plonów i wieńców. A po Mszach św. poświecenie samochodów i wszelkich pojazdów mechanicznych. Szczególnie zapraszamy na godz. 11.30, czyli na sumę, która będzie odprawiona na zewnątrz kościoła. Zapraszamy wszystkich, którzy przygotowują plony, panów strażaków (także do kierowania ruchem od 10.30 – można też wjeżdżać k/budynku gosp., a także na boisko), noszących obrazy, chorągwie i feretrony, dzieci oraz młodzież i wszystkich dorosłych. Sumie będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Paweł Pietrusiak – rektor naszego Seminarium Duchownego. Po sumie procesja Eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła.
- Zaś w następną niedzielę 16-go sierpnia będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Libanem. Będziemy go wspierać zarówno modlitwą jak i ofiarą do puszek po każdej Mszy św. Ma to związek z tym strasznym wybuchem w ostatnich dniach.
- Bóg zapłać grupie sprzątającej z Poraju za piękną pracę przez cały ten tydzień. Bóg zapłać za bardzo sprawne poobcinanie tui, wykoszenie trawy wokół kościoła, plebanii, budynku gosp., w drodze na cmentarz i na cmentarzu. Bóg zapłać także za posprzątanie naszego kościoła, udekorowanie naszej świątyni kwiatami, wypranie obrusów, posprzątanie łazienki i zrobienie porządku na cmentarzu. Bóg zapłać także p. Dariuszowi Baranowi, któremu pomagali też Adrian i Sebastian, za odnowienie i zabezpieczenie naszego krzyża misyjnego. Teraz aż miło popatrzeć i pomodlić się.
- We wtorek w Domu Ludowym w Poraju o godz. 17.30 będzie spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania jak również założeniem instalacji fotowoltaicznej.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 1088
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca sierpnia, wystawienie Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. popołudniowej także zmiana tajemnic różańcowych.
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego
Piątek – I Piątek miesiaca
Sobota –św. Dominika
Niedziela – odpust w Głojscach ku czci św. Maksymiliana, suma 11.30 - Już za dwa tygodnia w naszej wspólnocie odpust parafialny ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zadbajmy w tych dniach także o groby naszych bliskich, bo wzorem ubiegłych lat będą tam też nabożeństwa 13-go (czwartek – 19.00) i 14-go (piątek 19.00) sierpnia wieczorem z możliwością spowiedzi św. Sprzątając groby zwróćmy także uwagę na segregację śmieci na cmentarzu, bo to niewiele kosztuje, żeby osobno położyć szkło, osobno plastik, a razem ziemie, trawę i kwiaty naturalne. W tym tygodniu śmieci zostaną wywiezione z naszego cmentarza.
Zaś w UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP sumie będzie przewodniczył i kazanie przez cały dzień wygłosi ks. Paweł Pietrusiak – Rektor naszego Rzeszowskiego Seminarium. - 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, posprzątanie łazienki, wykoszenie trawy wokół kościoła, zrobienie porządku na cmentarzu, złożoną ofiarę. Na te dwa najbliższe tygodnie prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Szymbara Agata, Rucińska Urszula, Wojtaszek Halina, Majka Stefania, Pizzoni Paulina, Jaskólka Natalia, Jaskółka Adam, Łopatkiewicz Waldemar, Kowalczyk Małgorzata, Adamczyk Jolanta, Chomicz Marian, Paluch Teresa, Owsiak Krystyna, Rak Danuta, Rak Marek, Zajchowska Danuta, Naparło Stanisława, Naparło Joanna, Sajdak Krystyna, Sajdak Krystyna. Może byśmy w tym tygodniu oprócz tych zwykłych prac w kościele, budynku gospodarczym i cmentarzu, poobcinali tuje wokół kościoła i przy drodze na cmentarz, a także wykosili trawę. Dlatego może w poniedziałek, wtorek czy w piątek, sobotą (to już do uzgodnienia) zapraszam na godz. 15.30. Przydałyby się ze dwa traktory z przyczepami, może być też obcinarka do tui, bo reszta narzędzi powinna być (oczywiście jest to zależne od pogody i od prac żniwnych). Jeśli komuś odpowiadałoby w innym czasie, to też nie ma problemu. A W PRZYSZŁYM TYGODNIU BYŁBY DO SKRĘCENIA OŁTARZ, UDEKOROWANIA OŁTARZA I OGÓLNE PORZĄDKI W KOŚCIELE, WOKÓŁ KOŚCIOŁA I NA CMENTARZU.