Czytaj więcej: Papież bliski, ale czy...

W 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, zadaliśmy wybitnym znawcom i świadkom pontyfikatu św. Jana Pawła II pytania o to, kim dla nich jest papież z Polski, jak ocalić dla przyszłych pokoleń jego nauczanie i jak oceniają miejsce tego nauczania w obecnych czasach.

Add a comment

Czytaj więcej: Adwent dla optymistów

Adwent jest okresem nie pokuty, ale radosnego oczekiwania. Chodzi tu o radość, która płynie z zapowiedzi przyjścia Zbawiciela. Boże Narodzenie jest czymś, co ze swojej natury skłania nas do radości. Często mowimy, że to najradośniejsze święta, dtalego tak bardzo lubimy je przeżywać, tak bardzo na nie czekamy.

Add a comment

Czytaj więcej: Wybór najlepszej cząstki

Opowieść niemalże anegdotyczna: Kobieta godzinami wyklękiwała w kościele. Jej pobożność nie przekładała się jednak na poczucie osobistego czy rodzinnego szczęścia. Im dłużej klęczała w świątyni tym bardziej była nieszczęśliwa, a ludziom, którzy ją spotykali wydawała się coraz bardziej sfrustrowana. Zauważył to również miejscowy duszpasterz, który w końcu do niej przemówił: "Kobieto wracaj do rodziny, ugotuj mężowi porządny obiad, zaopiekuj się dziećmi, wysprzątaj dom! Większy będzie z tego pożytek niż z twojego <naprzykrzania się> Panu Bogu!".

Add a comment

Czytaj więcej: Rocznica zamachu na...

Świadectwo papieskiego "Anioła Stróża".
Antonio Fabrizio, emerytowany żandarm watykański, wspomina dzień 13 maja 1981 r. w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Add a comment

Czytaj więcej: Witaj, Święta,...

Ks. Jacek Molka

Do XVI wieku istniał w Wiecznym Mieście szczególny zwyczaj. W przeddzień uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ruszała procesja z Bazyliki na Lateranie ze starożytnym obrazem Zbawiciela. Jej końcową stacją była Bazylika Matki Bożej Większej. w ten symboliczny sposób Syn szedł do Matki, by Ją zabrać do Nieba.

Add a comment

Czytaj więcej: Współczesny człowiek to...

Ks. Krzysztof Pawlina

Jest taka noc, kiedy czuwając przy grobie Pana, najbardziej jesteśmy Kościołem. Jest to noc walki, którą toczy w nas rozpacz z nadzieją. Aktywność nie jest dobrym towarzyszem tej nocy. Chrześcijaństwo to jest tożsamość, a nie zajęcie.

Add a comment

Czytaj więcej: Adwent - czas radosnego...

Rozpoczął się Adwent. Czas, w którym uczymy się czekać. Czytając poniższe słowa możemy zastanowić się, jakie są nasze adwentowe oczekiwania. Możemy ułożyć sobie listę zachowań, jakie sprzyjają dobremu przeżyciu tego okresu i wiedzieć co na pewno nie pomoże nam w jakichkolwiek przygotowaniach do tegorocznych świąt i nie tylko.

Add a comment

Czytaj więcej: Bez tego się nie obejdzie

Artykuł z Tygodnika Katolickiego niedziela - www.niedziela.pl

Katarzyna Jaskólska

Znam osoby, których śniadanie składa się z kubeczka jogurtu i garści muesli (jak codziennie wytrzymują na tym do obiadu? nie wiem). Rzesze Polaków wylewają siódme poty i zaciskają zęby, ćwicząc z Ewą Chodakowską, względnie przy włączonym filmiku na YouTube?a ? co jest opcją zdecydowanie tańszą, bo nie tylko nie trzeba wykupywać karnetu, ale też można bez kompleksów wdziać stary dres. Gwiazdy i ich pseudoodpowiedniki opowiadają w mediach o wymyślonych sposobach umartwiania ciała, mających na celu wtłoczenie owego ciała w formę budzącą pożądanie lub zawiść.

Add a comment