- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 1060
Chodźcie, powróćmy do Pana – Oz 6, 1
PIĄTEK – 19.03.2021 R. – Uroczystość św. Józefa
Patron na trudne czasy
8.30 – SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
9.00 – Msza św. z nauką ogólną, Droga Krzyżowa Akt zawierzenia rodzin opiece św. Józefa
16.00 – SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
17.00 – Msza św. z nauką ogólną, Droga Krzyżowa Akt zawierzenia rodzin opiece św. Józefa
SOBOTA – 20.03.2021 R.
Panie, mój Boże, Tobie zaufałem – Ps 7
8.30 – SPOWIEDŹ SWIĘTA
9.00 – Msza św. z nauką ogólną
11.00 – 12.30 – SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
16.30 SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
17.00 – Msza św. z nauką ogólną
NIEDZIELA – 21.03.2021 R.
Chcemy ujrzeć Jezusa – J12, 21
7.30 – Msza św. z nauką ogólną
9.00 – Msza św. z nauką ogólną
10.30 – Msza św. z nauką dla dzieci i rodziców
15.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, Msza św. a po niej ok. 16.45 NAUKA DLA MŁODZIEŻY
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 965
Ogłoszenia duszpasterskie
- Od dzisiejszej niedzieli są do nabycia baranki Caritas na stół wielkanocny, a także paschałki.
- W czwartek, w Wigilię Uroczystości św. Józefa, na wieczorną Mszę Świętą i wielkopostne czuwanie modlitewne zapraszamy młodzież z naszej parafii. Bezpośrednio po Mszy Świętej - czyli o 17.30 - odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z rozważaniem Słowa Bożego i śpiewem piosenek religijnych. Niech to wieczorne czuwanie będzie przygotowaniem do Uroczystości św. Józefa, a także do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
- W piątek – w Uroczystość św. Józefa - rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne, które będzie głosił ks. Jacenty Mastej z Lublina. Módlmy się o dobre przeżycie tego czasu. Link do programu rekolekcji
- Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dezynfekcję, posprzątanie kaplicy cmentarnej, łazienki, zrobienie porządku na parkingu, na cmentarzu i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Krężel Jolanta, Machowska Dominika, Dłużeń Łucja, Pietruszka Bernadeta, Marszał Małgorzata.
- W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Irenę Smoleń z Poraju. Polećmy ją jeszcze Miłosierdziu Bożemu…
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 910
Ogłoszenia duszpasterskie
- Jutro pamiętajmy zarówno w modlitwie, jak i w konkretnych czynach o naszych kobietach. To oczywiście szczególna prośba do panów.
- Za tydzień i przez następne niedziele – po każdej Mszy św. – będzie można nabywać baranki „Caritas” na stół wielkanocny (5 zł), a także Paschałki (12 zł). To także nasza pomoc dla najbiedniejszych w czasie Wielkiego Postu.
- Pragniemy poinformować, że REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w naszej parafii planujemy w tym roku rozpocząć w piątek 19 marca przed południem (czyli w Uroczystość św. Józefa) – do niedzieli 21 marca. Głosić je będzie ks. Jacenty Mastej, profesor na KUL.
- Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, dezynfekcję, zrobienie porządku w łazience, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Fijałkiewicz Maria, Łącka Maria, Łącka Eleonora, Krężałek Irena, Burda Elżbieta.
- Panowie kominiarze prosili, aby ogłosić, że w tym tygodniu będą czyścić przewody kominowe we wtorek w Sadkach a od środy do piątku Nienaszowie. Grabanina ewentualnie na telefon. Koszt 40 zł – dla chętnych.
- Chyba wszyscy słyszymy, co się obecnie dzieje, zarówno w Polsce, jak i w krajach sąsiedzkich jeśli chodzi o zachorowania na covid 19. Dlatego bardzo proszę, aby każdy w kościele używał maseczki zakrywającej nos i usta. Tak, żebyśmy bezpiecznie mogli ten czas przeżyć.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 839
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po każdej Mszy św. zapowiadana składka do puszek na ten cel.
- Zapraszamy wszystkich na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a także tradycyjnie w niedzielę po sumie.
- We wtorek młodzież przygotowująca się do bierzmowania otrzyma poświęcone modlitewniki na Mszy św. wieczornej.
- W tym tygodniu przypada I CZWARTEK i I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. rano o 6.30 i wieczorem o 17.00. Możliwość spowiedzi w czwartek od 16.30 (w każdy I CZWARTEK będzie też różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych) i piątek od godz. 16.15 i jednocześnie wystawienie Najświętszego Sakramentu. W sobotę udam się do chorych, od godz. 8.00. A w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach, a po Mszy św. popołudniowej spotkanie Caritas.
- Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dezynfekcję, zrobienie dekoracji wielkopostnej, wypranie alb i bielizny ołtarzowej, posprzątanie łazienki, plebanii, zrobienie porządku na cmentarzu, rozgarniecie śniegu na parkingu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Majka Jolanta, Dziadosz Alicja, Kisielewicz Maria, Musiał Alicja.
- Bóg zapłać także panom: Jerzy Doniek, Jacek Dubis i Jan Świątek, Krzysztof kołacz i Mateusz Mikosz za pracę na rzecz naszej wspólnoty.
- Miejmy nadzieję, że zima już długo nie potrwa. Ale oczywiście ogrzewamy cały czas zarówno kościół, jak i kaplicę cmentarną. W związku z tym proszę radnych z Rady Parafialnej, by zebrać po 20 zł od rodziny (powinno to wystarczyć) przez najbliższe dwa tygodnie i wpłacić do banku na ogrzewanie kościoła i kaplicy. Można też samemu wpłacić do radnych czy do banku.
- Bardzo proszę, aby nie stawiać samochodów przy schodach. Ponieważ zostaje często zastawiona droga do domów czy też na cmentarz. Z naszego parkingu naprawdę jest blisko do kościoła.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 911
Ogłoszenia duszpasterskie
- W czasie WIELKIEGO POSTU pamiętajmy o nabożeństwach pasyjnych, które pomagają nam przeżyć ten niezwykły czas, a także pogłębić naszą wiarę: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30 (składka na kwiaty do Bożego Grobu). Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a także tradycyjnie w niedzielę po sumie. Serdecznie zapraszamy Korony Różańcowe do świecenia światła na Gorzkich Żalach. Szczególna prośba do rodziców, dzieci, młodzieży, aby pamiętać o tych nabożeństwach. Dzisiaj rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński po Mszy popołudniowej.
- W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Jak przypomina nam papież Franciszek: cały Kościół, wszystkie wspólnoty go tworzące oraz poszczególni wierni są odpowiedzialni za misje. Będziemy też zbierać ofiary do puszek po każdej Mszy św., by wesprzeć prawie 2.000 polskich misjonarzy i misjonarek, księży i sióstr zakonnych w ich ofiarnej posłudze w różnych zakątkach świata. Zapraszamy też na sumie na błogosławieństwo dzieci, zaś na Mszy św. popołudniowej dzieci z klasy 3, otrzymają poświęcone książeczki.
- Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej SP otrzymali „wielkopostne zdrapki”. Na każdy dzień, od Środy Popielcowej aż do Poniedziałku Wielkanocnego, pod zdrapką kryje się konkretne zadanie do wykonania. Bardzo prosimy, aby rodzice, a także rodzeństwo tych dzieci włączyli się w codzienne podejmowanie tych zadań, a w razie potrzeby pomagali w ich wykonaniu również swoim dzieciom. Niech ten ciekawy sposób będzie także drogą przygotowania do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował zdrapek, to są do nabycia w zakrystii. Pod chórem są też skarbonki na wielkopostną jałmużnę dla rodzin. Można je zabrać także do domu i wrzucać ofiary.
- Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, wypranie obrusów i nakryć, dezynfekcję, odgarnianie śniegu, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadli: Skwara Krystyna, Urban Magdalena, Kurowska Małgorzata, Kurowska Anna, Świątek Barbara, Cieślak Magdalena, Nalepa Beata. Bóg zapłać także p. Wojciechowi Ladzińskiemu za odgarnęcie naszego parkingu.
- Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Nienaszowie informuje, że od 1 – 15 marca 2021 r. odbędą się zapisy dzieci urodzonych w roku 2015 (obowiązkowo ) i 2016 (nieobowiązkowo) do oddziału przedszkolnego. A także do klasy 1 SP na rok szkolny 2021/2022. Rodziców zaprasza od 12.30 – 13.30 ( z reżimem sanitarnym).