- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 993
Ogłoszenia duszpasterskie
- Najpierw krótkie słowo Biskupa Ordynariusza: „Lipiec i sierpień to miesiące wakacji, wypoczynku i urlopów. W naszej polskiej tradycji to także czas pielgrzymek. Tegoroczna, 43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, z powodu stanu epidemii będzie miała nietypowy charakter. Fizycznie na Jasną Górę pójdzie tylko kilkudziesięciu księży, którzy codziennie będą się wymieniać na zasadzie sztafety, niosąc w ciszy intencje nas wszystkich. Wszystkich pozostałych zachęcam do duchowego pielgrzymowania i modlitwy. W tym roku pójdziemy na Jasną Górę z hasłem „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania”. Hasło nawiązuje do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce skupionego na Eucharystii. Zachęcam wszystkich diecezjan do zwrócenia uwagi na przeżywanie przez Was niedzieli i samej Mszy św. Wszystkim życzę udanych i bezpiecznych wakacji i urlopów. W związku ze stanem epidemii i ciągle obecnym ryzykiem zakażenia proszę o troskę o życie i zdrowie swoje i innych m.in. przez przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych. Z serca Wam błogosławię! Biskup Jan Wątroba”.
- Dzisiaj po każdej Mszy św. zapowiadana zbiórka do puszek jako pomoc dla mieszkańców z zalanych domów czy gospodarstw Trzcinicy i Jasła. Bóg zapłać także za złożone rzeczy materialne, na rzecz jednej z rodzin. A także złożone dla nich pieniążki w kwocie 550 zł. Jutro zostaną przekazane tej rodzinie.
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Poniedziałek – św. Pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta
Środa –św. Bonawentury (spotkanie dla bierzmowanych i wręczenie krzyży)
Czwartek - NMP z Góry Karmel - W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I KOMUNII ŚW. dla dzieci z klasy III na dodatkowej Mszy św. o godz. 12.00. Zadbajmy, aby była to wyjątkowa uroczystość (bez alkoholu), z tym co najważniejsze, czyli przyjęciem Chrystusa do serca. Spowiedź dla tych dzieci, rodziców, chrzestnych w sobotę o godz. 16.30 – 17.00. A spotkania we wtorek i czwartek.
- Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie naszego kościoła, dezynfekcję, posprzątanie łazienki, wykoszenie trawy wokół kościoła, budynku gospodarczego, plebanii, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Bardzo im za to dziękujemy. Bóg zapłać także wczorajszym nowożeńcom z Nienaszowa za udekorowanie kwiatami naszej świątyni. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: rodzice dzieci z klasy 2 SP.
- Dzisiaj ostateczne wybory prezydenta Polski, powierzmy jeszcze Matce Bożej naszą Ojczyznę.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 1046
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj I NIEDZIELA MIESIĄCA, adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. popołudniowej zmiana tajemnic różańcowych.
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
- Poniedziałek – św. Marii Teresy Ledóchowskiej
- Środa - św. Jana z Dukli – odpust w Pielgrzymce (spotkania dla dzieci I Komunijnych w środę i w piątek o 16.45)
- Sobota – św. Benedykta
- W związku z ostatnimi burzami, a co za tym idzie z zalaniem wielu domów w bliskiej nam okolicy (zwłaszcza Trzcinica, Jasło), w przyszłą niedzielę zrobimy zbiórkę Caritas do puszek na ten właśnie cel, po każdej Mszy św. Oprócz tego możemy też wspomóc rzeczowo jedną rodzinę z Trzcinicy. Jest to 5-osobowa rodzina: rodzice ok. 40-stki i troje dzieci: dziewczynka 1,5 roku oraz 3 lata i chłopiec 10 lat. Kto by mógł pomóc w następujących potrzebach: panele podłogowe, płyty gipsowe, meble kuchenne, sprzęt AGD, środki czytości, kołdry, pościele, poduszki, talerze, garnki, widelce, łyżki, mogą być też ubrania dla dzieci czy rodziców. W środę od godz. 18.30- 19.30 można je przywieźć do budynku gospodarczego.
- Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dezynfekcję, wykoszenie trawy wokół kościoła, budynku gosp., plebanii, w drodze na cmentarz, przy kaplicy, posprzątanie łazienki, kaplicy cmentarnej, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Bóg zapłać także wczorajszym nowożeńcom z Poraju i Sośnin za udekorowanie kwiatami naszej świątyni. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Tarnowska Wioletta, Dubis Krystyna, Paluch Barbara, Paluch Grażyna.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 1185
Ogłoszenia duszpasterskie
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Poniedziałek – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o 7.30; 9.00 i 18.00, odpust w Nowym Żmigrodzie
Piątek – św. Tomasza Apostoła
Niedziela – odpust w Hucie Polańskiej– suma o godz. 14.00 - W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. rano o 6.30 i wieczorem o 18.00. Możliwość spowiedzi w czwartek od 17.30 i w piątek od godz. 17.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę od godz. 8.00 udam się do chorych. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
- W poniedziałek i czwartek zapraszam na spotkania dzieci I Komunijne na godz. 16.45. Zaś w piątek na Mszę św. wieczorną i na spotkanie zapraszam rodziców dzieci z klasy 2 SP.
- Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, kaplicy cmentarnej, łazienki, dezynfekcję, wykoszenie trawy, zrobienie porządku na cmentarzu, złożoną ofiarą, a także razem z wczorajszym nowożeńcami z Nienaszowa za udekorowanie kwiatami naszej świątyni. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Wójtowicz Małgorzata, Gradus Aleksandra, Wietecha Honorata, Doktor Marta, Tłuściak Maria, Cichoń Maria.
- Rozpoczęły się wizytacje Biskupów w naszym dekanacie i będą trwać do niedzieli 26 lipca, kiedy to w naszej wspólnocie będzie ks. Biskup Edward Białogłowski. W związku z tym czasem muszę być nieobecny w naszej parafii (zwłaszcza w tym i następnym tygodniu). Dlatego gdyby były jakieś ważne sprawy, to najlepiej przyjść z rana. Albo poprzez telefon.
- Dzisiaj wybory prezydenckie. Pan Wójt informuje, że siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej w Nienaszowie, znajduje się w naszej Szkole (Sala Gimnastyczna - wejście od strony stadionu).
- W piątek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Kazimierę Solińską z Sośnin. Polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 1012
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dziękujemy dzisiaj o. Erykowi za głoszone Boże Słowo i za podzielenie się jego doświadczeniem życia zakonnego, kapłańskiego. Życzymy pięknego pobytu w naszych stronach.
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Środa – narodzenie św. Jana Chrzciciela
Czwartek – Msza na zakończenie roku szkolnego o godz. 16.30. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli (spowiedź przez cały tydzień przed każdą Mszą św.)
Piątek – zapraszamy na egzamin młodzież przygotowującą się do bierzmowania na godz. 17.00 oraz dzieci I Komunijne na Mszę św. wieczorną i spotkanie
Niedziela – ostatnia niedziela miesiąca, zapraszamy po sumie na błogosławieństwo dzieci. - Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, dezynfekcję, wypranie rzeczy kościelnych, zrobienie porządku w łazience, wykoszenie trawy, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Wójtowicz Anna, Najba Bogumiła, Głowacka Gabriela, Cichoń Leokadia, Reczkowska Renata, Najba Marika, Rak Krystian.
- Bardzo proszę, aby nadal używać maseczek w kościele w czasie nabożeństw. Zdaję sobie sprawę, że trochę to nam utrudnia życie, ale starajmy się zachować te zasady bezpieczeństwa. Proszę o to, bo zależy mi na zdrowiu każdego z Was.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 1187
Ogłoszenia duszpasterskie
- W czwartek przeżywaliśmy trochę inną niż zwykle Uroczystość Bożego Ciała, ale to wynikało z tej sytuacji epidemicznej w naszej Ojczyźnie. Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, dezynfekcję, przygotowanie 4 ołtarzy, a także zrobienie nowych stojaków i pokrowców , udekorowanie ołtarzy kwiatami, sprzątanie w czasie Oktawy, zrobienie porządku w łazience, porządku na cmentarzu, a także wykoszenie i posprzątanie trawy i wokół kościoła, budynku gospodarczego, plebanii, w drodze na cmentarz oraz złożoną ofiarę. Bardzo im za to dziękujemy, bo tej pracy było dużo. Bóg zapłać także naszej Scholii za piękny śpiew w czasie tych uroczystości.
- Dzisiaj procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o godz. 10.30, a od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar Eucharystii.
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Środa– św. Alberta Chmielowskiego
Czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie ziół i kwiatów, a także błogosławieństwo dzieci na Mszy św. o godz. 18.00
Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (nie ma postu)- spotkanie dla kandydatów do bierzmowania
Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
Niedziela – zapraszam po sumie Radę Duszpasterską na spotkanie - Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Skrzęta Krystyna, Milczanowska Małgorzata, Wójtowicz Agnieszka, Wójtowicz Ewa, Tłuściak Magdalena, Gazda Elżbieta.