- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 1030
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj zapowiadana zbiórka do puszek na rzecz Libanu.
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Poniedziałek – św. Jacka
Czwartek – św. Bernarda
Piątek – św. Piusa X
Sobota – Najświętszej Maryi Panny Królowej
Niedziela – BŁ. KS. WŁADYSŁAWA FINDYSZA – odpust w Nowym Żmigrodzie, suma o 11.30. - Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowali tak piękne plony na naszą uroczystość odpustową. Mamy świadomość ile to wymaga pracy i pomysłu, żeby się tak prezentowały w naszej świątyni. Bóg zapłać także wszystkim, którzy te plony przynieśli do naszej świątyni jako wyraz dziękczynienia Bogu i Matce Boskiej Wniebowziętej. Dzisiaj jeszcze niech będą w naszej świątyni, a od jutra można je będzie zabrać.
- Bóg zapłać (jeszcze raz )grupie sprzątającej nasz kościół parafialny z Poraju. Za poobcinanie tui, koszenie, zrobienie idealnego porządku na cmentarzu, posprzątanie w łazience, kaplicy cmentarnej, w kościele, wokół kościoła. A także za postawienie ołtarza polowego, piękną dekorację, kwiaty (i na ołtarzu i w kościele), a także złożoną ofiarę. Bardzo im za to wszystko dziękujemy. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Wietecha Jan, Najba Monika, Siurkiewicz Andrzej, Krężel Maria, Buczyńska Zofia, Skwara Irena, Sajdak Małgorzata, Sajdak Kamila, Głowacka Janina, Znój Bogusława.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 1083
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj odpust w Głojscach ku czci św. Maksymiliana, a w przyszłą niedzielę odpust w Krempnej, suma o 11.30.
- W czwartek Msza św. wieczorna będzie o godz. 19.00 na starym cmentarzu (ks. Szymon Kłak – który był u nas na praktyce, wikariusz z Czudca ). Zaś w piątek również o godz. 19.00 na nowym cmentarzu (ks. Mariusz Romanowski – wikariusz z Samoklęsk). Będziemy modlić się za naszych zmarłych, prosząc dla nich o życie wieczne, a jednocześnie będzie można przystąpić do sakramentu pokuty. Skorzystajmy z tej możliwości, bo to najważniejsze, byśmy mogli zyskać odpust zupełny. A do tego konieczne jest czyste sumienie. Przyjeżdżając na te nabożeństwa samochody możemy też stawiać na działce obok kaplicy cmentarnej.
- W sobotę 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – odpust w naszej wspólnocie parafialnej. Msze św. o 7.30, 9.00, 11.30 i 15.30. W tym dniu w czasie każdej Mszy św. poświęcenie owoców, ziół i kwiatów, a na sumie także plonów i wieńców. A po Mszach św. poświecenie samochodów i wszelkich pojazdów mechanicznych. Szczególnie zapraszamy na godz. 11.30, czyli na sumę, która będzie odprawiona na zewnątrz kościoła. Zapraszamy wszystkich, którzy przygotowują plony, panów strażaków (także do kierowania ruchem od 10.30 – można też wjeżdżać k/budynku gosp., a także na boisko), noszących obrazy, chorągwie i feretrony, dzieci oraz młodzież i wszystkich dorosłych. Sumie będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Paweł Pietrusiak – rektor naszego Seminarium Duchownego. Po sumie procesja Eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła.
- Zaś w następną niedzielę 16-go sierpnia będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Libanem. Będziemy go wspierać zarówno modlitwą jak i ofiarą do puszek po każdej Mszy św. Ma to związek z tym strasznym wybuchem w ostatnich dniach.
- Bóg zapłać grupie sprzątającej z Poraju za piękną pracę przez cały ten tydzień. Bóg zapłać za bardzo sprawne poobcinanie tui, wykoszenie trawy wokół kościoła, plebanii, budynku gosp., w drodze na cmentarz i na cmentarzu. Bóg zapłać także za posprzątanie naszego kościoła, udekorowanie naszej świątyni kwiatami, wypranie obrusów, posprzątanie łazienki i zrobienie porządku na cmentarzu. Bóg zapłać także p. Dariuszowi Baranowi, któremu pomagali też Adrian i Sebastian, za odnowienie i zabezpieczenie naszego krzyża misyjnego. Teraz aż miło popatrzeć i pomodlić się.
- We wtorek w Domu Ludowym w Poraju o godz. 17.30 będzie spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania jak również założeniem instalacji fotowoltaicznej.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 1092
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca sierpnia, wystawienie Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. popołudniowej także zmiana tajemnic różańcowych.
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego
Piątek – I Piątek miesiaca
Sobota –św. Dominika
Niedziela – odpust w Głojscach ku czci św. Maksymiliana, suma 11.30 - Już za dwa tygodnia w naszej wspólnocie odpust parafialny ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zadbajmy w tych dniach także o groby naszych bliskich, bo wzorem ubiegłych lat będą tam też nabożeństwa 13-go (czwartek – 19.00) i 14-go (piątek 19.00) sierpnia wieczorem z możliwością spowiedzi św. Sprzątając groby zwróćmy także uwagę na segregację śmieci na cmentarzu, bo to niewiele kosztuje, żeby osobno położyć szkło, osobno plastik, a razem ziemie, trawę i kwiaty naturalne. W tym tygodniu śmieci zostaną wywiezione z naszego cmentarza.
Zaś w UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP sumie będzie przewodniczył i kazanie przez cały dzień wygłosi ks. Paweł Pietrusiak – Rektor naszego Rzeszowskiego Seminarium. - 4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, posprzątanie łazienki, wykoszenie trawy wokół kościoła, zrobienie porządku na cmentarzu, złożoną ofiarę. Na te dwa najbliższe tygodnie prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Szymbara Agata, Rucińska Urszula, Wojtaszek Halina, Majka Stefania, Pizzoni Paulina, Jaskólka Natalia, Jaskółka Adam, Łopatkiewicz Waldemar, Kowalczyk Małgorzata, Adamczyk Jolanta, Chomicz Marian, Paluch Teresa, Owsiak Krystyna, Rak Danuta, Rak Marek, Zajchowska Danuta, Naparło Stanisława, Naparło Joanna, Sajdak Krystyna, Sajdak Krystyna. Może byśmy w tym tygodniu oprócz tych zwykłych prac w kościele, budynku gospodarczym i cmentarzu, poobcinali tuje wokół kościoła i przy drodze na cmentarz, a także wykosili trawę. Dlatego może w poniedziałek, wtorek czy w piątek, sobotą (to już do uzgodnienia) zapraszam na godz. 15.30. Przydałyby się ze dwa traktory z przyczepami, może być też obcinarka do tui, bo reszta narzędzi powinna być (oczywiście jest to zależne od pogody i od prac żniwnych). Jeśli komuś odpowiadałoby w innym czasie, to też nie ma problemu. A W PRZYSZŁYM TYGODNIU BYŁBY DO SKRĘCENIA OŁTARZ, UDEKOROWANIA OŁTARZA I OGÓLNE PORZĄDKI W KOŚCIELE, WOKÓŁ KOŚCIOŁA I NA CMENTARZU.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 1006
Ogłoszenia duszpasterskie
- Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie wyjątkowego Gościa - Ks. Bpa Edwarda Białoglowskiego, który przeprowadzi wizytację kanoniczną. Dziękujemy mu za Boże Słowo, wspólną modlitwę, za spotkania z grupami, a także udzielenie sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Niech Duch Święty ciągle Mu towarzyszy i obdarza potrzebnymi łaskami.
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
- Środa – św. Marty
- Piątek –św. Ignacego z Loyoli
- Sobota - św. Alfonsa Marii Liguoriego
- Od soboty rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, czas niezwykle ważny dla naszej Ojczyzny, ale i dla naszej wspólnoty parafialnej, bo powoli przybliżamy się do naszego ODPUSTU. Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijnych, moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa. Jest ona także znakiem troski o zbawienie tych, którzy nadużywają alkoholu lub są zagrożeni uzależnieniem.
- W tym tygodniu przypada I SOBOTA miesiąca. Udam się do chorych od godz. 8.00, rozpoczynając od Poraju. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. popołudniowej.
- Przyszedł już czas żniw, czyli czas zbierania plonów Waszej całorocznej pracy. Pamiętajmy już teraz o tym, byśmy przynieśli także plony tego roku, z poszczególnych części parafii na nasz odpust parafialny. By zwyczajem naszych przodków podziękować Panu Bogu i Matce Najświętszej.
- Bóg zapłać rodzicom młodzieży bierzmowanej za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, zrobienie pięknej dekoracji, dezynfekcję, posprzątanie łazienki, wykoszenie trawy wokół kościoła, plebanii, kaplicy cmentarnej, na najnowszym cmentarzu, w drodze na cmentarz, zrobienie porządku na cmentarzu, a złożoną ofiarę. Bardzo im za to dziękujemy. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Bąk Antonina, Szarlińska Bogumiła, Świątek Zbigniew, Filip Adam, Hac Stanisław.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 1063
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj DZIEŃ I KOMUNII ŚWIĘTEJ w naszej wspólnocie parafialnej. Cieszymy się, że 13 dzieci z klasy III od dzisiaj będzie mogło w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Składam serdeczne podziękowania rodzicom tych dzieci za zaangażowanie w religijne wychowanie swoich pociech. Bóg zapłać także za tak piękną dekorację w kościele, kwiaty, jak również złożoną ofiarę. Zostanie ona przeznaczona na remont naszego kościoła. A Wam drogie dzieci życzę, byście kochały Jezusa całym swoim sercem i razem z Jezusem i Matką Najświętszą szły przez życie. Bóg zapłać także rodzicom dzieci z klasy 2 za zrobienie generalnych porządków w naszej świątyni (czyszczenie ołtarzy, mycie okien, drzwi, wypranie dywanów, mycie Drogi krzyżowej, pastowanie), wypranie obrusów, komż, alb, bielizny ołtarzowej, zrobienie porządku wokół kościoła (wyczyszczenie kostki, wykoszenie i posprzątanie trawy wokół kościoła, budynku gosp., w drodze na cmentarz, pomiędzy tujami, zrobienie też pięknego porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Bardzo im za to dziękujemy. Bo pracy było naprawdę bardzo dużo, ale dzięki niej wokoło wypiękniało. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali rodzice młodzieży bierzmowanej.
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
- Środa – św. Marii Magdaleny (odpust w Samoklęskach, spowiedź od 17.30 Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania)
- Czwartek – św. Brygidy Piątek – św. Kingi – po Mszy św. wieczornej spotkanie dla ministrantów
- Sobota – św. Jakuba
- Za tydzień kolejne wielkie wydarzenie w naszej parafii, a mianowicie WIZYTACJA KANONICZNA ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego. Plan wizyty:
- 7.30 – Msza św., a po niej spotkanie dla Róż Różańcowych i Caritas (samochody)
- 9.00 – Msza św. , a po niej spotkanie dla ministrantów, Oazy i Scholi (błogosławieństwo dzieci)
- 10.30 – Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania, a po niej spotkanie z Radą Duszpasterską
- 13.30 – odwiedziny u chorej
- 14.00– spotkanie z rodziną
- 15.30 – Msza św. popołudniowa
- W przyszły poniedziałek 27 lipca, od godz. 8.30 w OŚRODKU ZDROWIA W NOWYM ŻMIGRODZIE, odbędzie się kompleksowe badanie wzroku. Jest to badanie płatne. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia. Tel. 13- 44 – 156 – 74.