Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlimy się, a także wspieramy składką do puszek Sudan Południowy.
  2. Jutro 101 rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Módlmy się w intencji wszystkich Polaków i naszej Ojczyzny. Msze św. o godz. 6.30 i 17.00. W Nowym Żmigrodzie specjalna Msza św. za Ojczyznę o godz. 14.00.
  3. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
    Poniedziałek – św. Marcina
    Wtorek – św. Jozafata Kuncewicza
    Środa – św. Benedykta, Jana, Izaaka, Mateusza, Krystyna (zapraszam na spotkanie na godz. 17.00 rodziców dzieci I Komunijnych)
  4. Przyszła niedziela będzie przeżywana jako III Światowy Dzień Ubogich. Będzie w związku z tym składka do puszek po każdej Mszy świętej, jako pomoc dla ubogich.
  5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, udekorowanie kwiatami, posprzątanie łazienki, zrobienie pięknego porządku na cmentarzu, posprzątaniu kaplicy cmentarnej, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Mrozowska Ludwika, Szwast Janina, Szwast Elżbieta, Rucińska Eleonora.
  6. Niestety muszę też powiedzieć o bardzo przykrej sprawie. Otóż ktoś wywiózł do lasu parafialnego w Sadkach 19 opon samochodowych, a wcześniej materiały budowlane, a także popiół. Ale to nie koniec. Przy najnowszym cmentarzu, na drodze od strony południowej zostało wyrzuconych ok. 70 słoików z ogórkami, surówką, czereśniami, część też pustych. Nie wiem jak nazwać takich ludzi, ale proszę by zwracać uwagę na tego typu sytuacje. Bo nie może być tak, żeby nie ponieśli konsekwencji…