- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 475
Ogłoszenia duszpasterskie
- W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny. Jeszcze jutro i w Wigilię zapraszamy na roraty, a po południu jutro Msza św. o 17.30. Jutro też od godz. 8.00 udamy się do chorych. Jutro też jeszcze możliwość spowiedzi i rano i przed Mszą św. wieczorną i od 19.00 – 19.30.
- We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Ten niezwykły dzień w całym roku. Przeżyjmy go radośnie, pobożnie, ale i trzeźwo w naszych rodzinach. Wieczorem zasiądźmy do Wigilijnej Wieczerzy. Przeczytajmy urywek Pisma św., połammy się opłatkiem, złóżmy sobie życzenia, pośpiewajmy kolędy. A o północy zapraszamy na Pasterkę do naszej świątyni.
- Środa UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze św. o 7.30, 9.00, 10.30 oraz o 15.30. Zaś we czwartek ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA, Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Przyszła niedziela, to NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY. Błogosławieństwo dzieci na sumie. W tych dniach świątecznych - począwszy od Pasterki - skorzystajmy też z parkingu za budynkiem gospodarczym, przy kaplicy cmentarnej czy przy Domu Ludowym, bo tu wszędzie blisko…
- Bardzo serdecznie dziękujemy grupie sprzątającej za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, posprzątanie łazienki, przyozdobienie naszej świątyni choinkami, piękne ubranie choinek, a także zrobienie porządku na cmentarzu. Bóg zapłać także p. Małgorzacie i Antoniemu Tomasikom oraz Ewie i Józefowi Wójtowiczom za ofiarowanie choinek do naszej świątyni.
- Bóg zapłać za życzliwe, miłe przyjęcie zarówno p. Organisty jak i p. Kościelnego, którzy roznosili opłatki po naszej parafii.
- Mamy też już plan kolędy po Świętach. Otóż – jeśli tylko będziemy zdrowi- to ja w piątek od godz. 8.00 pójdę do Grabaniny i części Debrzy (do p. Jana Kazeckiego), a w sobotę Sośniny- tak jak to zwykle. Zaś ks. Janusz będzie chodził trochę wolniej: w piątek od 8.00 połowa Sadek (do p. Tarnowskich), a w sobotę od 8.00 druga połowa - Sadki (od p. Trębaczów, najpierw prawa strona jak do Żmigrodu, a potem lewa).
- Ołtarz boczny już jest prawie skończony. Brakuje mu jeszcze kilka elementów, ale w najbliższym czasie będą zrobione. Organy też już zagrają na Święta, choć nie są jeszcze dokończone. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 564
Ogłoszenia duszpasterskie
- Codziennie roraty o godz. 6.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Można też nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Dzisiaj KIERMASZ stroików oraz ozdób świątecznych przy naszym kościele.
- Rozpoczęliśmy spowiedzi w dekanacie, dlatego też od jutra do Wigilii przesuwamy Mszę św. wieczorną na godz. 17.30, żeby spokojnie zdążyć.
- W sobotę SPOWIEDŹ ADWENTOWA w naszej parafii od godz. 9.30 – 12.00 (z przerwą od 11.00 – 11.30). I dodatkowo wieczorem w sobotę od 20.00 – 20.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy, byśmy z oczyszczonym sumieniem mogli przeżywać Święta. Komunia św. będzie udzielana co 15 minut. Pamiętajmy, aby po przyjęciu Komunii św. pomodlić się jeszcze i przyjąć błogosławieństwo. Gdyby ktoś nie mógł u nas, to po południu spowiadamy w Nowym Żmigrodzie. I oczywiście codziennie pół godziny przed Mszą św. do samych Świąt.
- W przyszły poniedziałek (23.12.) od godz. 8.00 udamy się jeszcze do chorych. Tych, do których jeździmy w I soboty nie trzeba zgłaszać. Ale gdyby jeszcze ktoś chciał skorzystać ze spowiedzi św., Komunii św. czy namaszczenia chorych, to proszę nam to zgłosić do przyszłej niedzieli.
- Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, posprzątanie łazienki, zrobienie pięknego porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Zaś na te dwa tygodnie prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Tarnowska Ewa, Dudek Anna, Piejko Janina, Bartula Janina, Majka Barbara, Lelko Helena, Źrebiec Halina, Jaracz Maria, Tłuściak Maria, Kopa Anna, Tłuściak Alina, Tłuściak Halina, Misiołek Agnieszka, Skwara Krystyna, Urban Magdalena, Kurowska Małgorzata, Świątek Barbara, Cieślak Magdalena, Nalepa Beata, Majka Jolanta, Dziadosz Alicja.
- Tydzień temu ukazał się artykuł w „Niedzieli” o śp. Ks. Zygmuncie Kudybie. Ponieważ było tylko kilka gazet, to umieściliśmy ten artykuł na naszej stronie internetowej www.parafianienaszow.pl. Można tam zagladnąć i poczytać. Bóg zapłać p. Jurkowi Bożętce.
- Strażacy z Nienaszowa – prosili o ogłoszenie – że będą dziś roznosić kalendarze.
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 455
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, ale i DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Zbiórka do puszek po każdej Mszy św. Codziennie też RORATY o godz. 6.00. Serdecznie zapraszamy.
- Po każdej Mszy św. dzisiaj i przez kolejne niedziele można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. To także nasza świąteczna pomoc dla najbardziej potrzebujących.
- W tym roku jeśli chodzi o SPOWIEDŹ ADWENTOWĄ, to u nas jest przewidziana na sobotę przed Świętami, czyli 21 grudnia, przed południem. Ale będziemy też spowiadać pół godziny przed każdą Mszą św. Zorganizujmy sobie tak czas, by każdy z nas mógł oczyścić swoje sumienie na czas Świąt Bożego Narodzenia i przyjąć Chrystusa do swojego serca.
- Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, sprzątanie w czasie prac, zrobienie stroików, posprzątanie kaplicy cmentarnej, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, wypranie alb i komż oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Wiklowska Danuta, Gierlasińska Renata, Gierlasińska Magdalena, Lelko Władysława, Wójtowicz Irena, Wójtowicz Piotr, Kucińska Halina. Bóg zapłać także p. Wojciechowi Wójtowiczowi, Rafałowi Wójtowiczowi i Michałowi Lipińskiemu za zrobienie nowych schodów na chór.
- Dyrektor naszej Szkoły informuje, że w przyszłą niedzielę zostanie zorganizowany KIERMASZ stroików oraz ozdób świątecznych przy naszym kościele, własnoręcznie wykonanych przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Dochód zostanie przeznaczony na promocję Patrona szkoły oraz dodatkowe atrakcje dla uczniów.
- Jutro od rana p. Organista będzie roznosił opłatki po Sośninach.
- W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty śp. Janina Polak, która przez ostatnie lata mieszkała w Nienaszowie. Polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 440
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i nowy rok kościelny. Będzie to też ROK JUBILEUSZOWY 2025 OD NARODZENIA CHRYSTUSA, który przeżywamy co 25 lat. Przeżyjmy ten Adwent jako pobożne i radosne oczekiwanie, ale także trzeźwe oczekiwanie na Narodzenie Chrystusa i na Jego ostateczne przyjście. Codziennie roraty o godz. 6.00. Serdecznie zapraszamy, bo dzięki temu możemy jak najlepiej przygotować się do Świąt. Dzisiaj jeszcze zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie Caritas.
- W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
Środa – św. Barbary
Piątek – św. Mikołaja (odpust w Łężynach)- ok. 17.30 zapowiedział się św. Mikołaj do naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich ministrantów, małą scholkę, KSM, czytających. Prosimy też rodziców małych dzieci o wcześniejszy kontakt ze św. Mikołajem w zakrystii.
Niedziela – Niepokalane Poczęcie NMP - W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Msze św. rano o 6.00 i wieczorem o 17.00. Możliwość spowiedzi w czwartek od 16.30 i w piątek od godz. 16.15 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę od godz. 8.00 ks. Janusz uda się do chorych. Będziemy jeszcze raz jechać do chorych w poniedziałek 23 grudnia.
- W przyszłą niedzielę XXV DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Celem tego dnia jest wsparcie duchowe i materialne Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. W związku z tym w tym dniu także zbiórka do puszek po każdej Mszy św. na ten właśnie cel. Zaś na Mszy św. o godz. 6.00 za tydzień, dzieci I Komunijne otrzymają poświęcone medaliki.
- Od przyszłej niedzieli będzie też można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. To też nasza pomoc dla najbardziej potrzebujących w tym adwentowym czasie. Świeca duża – 19 zł i mała – 9 zł. Po Wigilii czy też w Święta możemy zanieść taką świecę na cmentarz, jako wyraz naszej łączności ze zmarłymi.
- Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie naszej świątyni na Adwent, posprzątanie łazienki, wypranie obrusów, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Kucharska Barbara, Kucharska Władysława, Kucharska Paulina, Gronkiewicz Emilia, Marszał Małgorzata, Smoleń Jarosława, Naparło Danuta.
- Pan Organista i pan Kościelny będzie roznosić opłatki po naszej parafii, od godz. 8.30. Pan Kościelny: w środę- Poraj, czwartek- Nienaszów od Poraju i Kolonia, sobota Nienaszów od przystanku do lasu. Pan Organista: sobota – Sadki, Grabanina i Debrza. Bardzo proszę, by przyjąć ich życzliwie.
- Jak patrzymy dzisiaj na ołtarz boczny, to trochę wygląda tak jakby chorował na ospę. Ale to kolejny etap odnowienia i dobry znak, że już powoli zacznie nabierać kolorów.
- Wczoraj nasi starsi ministranci pokonali cały dekanat iw nagrodę pojadą do Rzeszowa. Oczywiście serdecznie gratulujemy! Dla pełnej informacji należy jeszcze dodać, że mecze sędziował nasz p. Kościelny. Bardzo mu dziękujemy!
- W sobotę o godz. 15.30 będzie w naszym Domu Ludowym w Nienaszowie spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci w wieku od 1 – 9 lat (roczniki 2015-2023). Dzieci te otrzymają bezpłatne prezenty. Gdyby rodzice chcieli prezenty dla starszych dzieci, to trzeba się zapisać w sklepie p. Małgorzaty Tomasik do środy, do zamknięcia sklepu.
- W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Mariana Dońka z Sośnin. Wczoraj także odeszła z naszej wspólnoty sp. Eleonora Łącka z Debrzy, jej pogrzeb we wtorek o godz. 14.00 w naszym kościele. Polećmy ich jeszcze miłosierdziu Bożemu…
- Szczegóły
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 467
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Jest to też Światowy Dzień Młodzieży, dlatego ks. Janusz jedzie z młodzieżą do Rzeszowa na spotkanie.
Po każdej Mszy św. – zgodnie z zapowiedzią - będzie można nabyć ciasta upieczone przez Zespół Caritas (Andrzejkowe Słodkości), z których pieniążki zostaną przeznaczone na potrzebujących w naszej parafii. - Jutro wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej (odpust w Starym Żmigrodzie, suma o 11.00). W sobotę wspominamy św. Andrzeja Apostoła. A w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 15.30, a potem spotkanie Caritas.
- Już za tydzień rozpoczynamy ADWENT – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w każdy dzień tygodnia o godz. 6.00, w niedzielę też pierwsza Msza św. o godz. 6.00. Prosimy, aby dzieci by przynosiły lampiony. Będą też otrzymywały obrazki. Na roratach będzie także losowanie figurki Matki Bożej, którą dziecko zabierze danego dnia do domu, a następnego przyniesie do kościoła. Żeby brać udział w losowaniu trzeba przynieść serduszko z jednej strony podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka, a z drugiej wpisany dobry uczynek albo modlitwa. Pół godziny przed Roratami godzinki do NMP, a także możliwość spowiedzi.
- Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, posprzątanie kaplicy cmentarnej, łazienki, zrobienie pięknego porządku na cmentarzu, wywiezienie ziemi, kwiatów, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Kamińska Stanisława, Świątek Maria, Dziedziak Sylwia, Kuczała Helena, Kuczała Katarzyna.
- W ostatnich dniach zostało odmalowane malowidło na chórze, z tyłu za organami. Normalnie by się tego nie dało zrobić, ale skorzystaliśmy z tego, że były organy wymontowane. Bo od jutra będą już organy na nowo składane i strojone. Potrwa to też kilka tygodni. Miejmy też to na uwadze przy sprzątaniu.
- W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty śp. Łucja Wójcik z Nienaszowa. Polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu….