b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W ubiegłym tygodniu Ks. Biskup dokonał zmian w naszym dekanacie: w Starym Żmigrodzie ks. Józef Ozga przeszedł na emeryturę, a na jego miejsce przychodzi ks. Ryszard Potęga z Czech. I u nas ks. Michał Cyrnek został przeniesiony do Niedźwiady k. Wielopola, a w jego miejsce przyjdzie ks. Janusz Szczęch z Rzeszowa, Podwyższenia Krzyża Św. Parafie mają objąć z dniem 24 sierpnia. A więc jeszcze całe wakacje przed nami… 
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Poniedziałek – narodziny św. Jana Chrzciciela
  • Piątek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • Sobota – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o 7.30; 9.00 i 18.00, odpust w Nowym Żmigrodzie, suma o godz. 11.00.
  • Niedziela – błogosławieństwo dzieci na sumie, a potem spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, wykoszenie trawy wokół kościoła, plebanii, budynku gosp. i pomiędzy tujami, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Wietecha Jan, Najba Monika, Siurkiewicz Andrzej, Krężel Maria. Bóg zapłać również p. Maciejowi Adamczykowi za nieodpłatne zrobienie kompostownika na trawę. Można go już używać kosząc trawę wokół kościoła.
 4. We wtorek – w Domu Ludowym w Poraju – będą wydawane worki na odpady komunalne od 10.00 – 18.00. A dzisiaj PIKNIK od godz. 14.00.
 5. W przyszłą niedzielę, w sanktuarium w Dębowcu, o godz. 18.00 odbędzie się I SPOTKANIE ZAWIĄZUJACE GRUPĘ WOJOWNIKÓW MARYI. To zaproszenie dla mężczyzn od 18 – 50 roku życia. 
 6. Jeśli chodzi o nasze organy, to mniej więcej połowa w tej chwili jest zrobiona. Chodzi zwłaszcza o drewnianą część, która została już dorobiona z nowego drewna. Wiatrownice 1 i 2 zrobione, zostało wywierconych kilkaset otworów, wiatrownice zostały sklejone. Jest też już gotowy manuał, pedał wraz z kanalikami i kanały registrowe. Przed nami przygotowanie kloców pod piszczałki. Dzięki p. Jurkowi i Dawidowi Bożętce można to już zobaczyć na naszej stronie internetowej, w zakładce „Remont organów”.
 7. Wczoraj odeszła z naszej wspólnoty śp. Władysława Roczniak z Nienaszowa. Jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00 w naszym kościele. Polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…