b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W czwartek przeżywaliśmy niezwykłą Uroczystość Bożego Ciała. Bóg zapłać mieszkańcom Debrzy za wybudowanie pięknego ołtarza do odprawienia Mszy św., udekorowanie kwiatami, przygotowanie dużej ilości miejsc siedzących, ubranie drogi, przywiezienie i niesienie obrazów i wszelkich potrzebnych sprzętów, a także obstawienie liturgii i złożoną ofiarę. Bóg zapłać także rodzinom, które przygotowały 4 ołtarze na procesję i ich sąsiadom, za przygotowanie i udekorowanie ołtarzy. Bóg zapłać również panom strażakom za ich pomoc w tej uroczystości, a także naszej Scholii oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza. Jedynie, to że nie było na tej pięknej uroczystości Ks. dziekana Zygmunta Kudyby (pierwszy raz od 53 lat). Jest obecnie na plebanii, jego stan jest stabilny, choć potrzebuje opieki. Na pewno dużo lepszy niż w szpitalu. W tym tygodniu będzie mógł – w swoim pokoju i z naszą pomocą - odprawiać codziennie Mszę św. Polecajmy go w naszych modlitwach. 
 2. Dzisiaj niedziela adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. popołudniowej i spotkanie Caritas. Procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o godz. 10.30, a od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar Eucharystii.
 3. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Poniedziałek – św. Karola Lwangi i towarzyszy
  • Środa – św. Bonifacego
  • Czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie ziół i kwiatów, a także błogosławieństwo dzieci na Mszy św. o godz. 18.00
  • Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - nie ma postu.
  • Sobota Niepokalanego Serca NMP
 4. W tym tygodniu przypada I CZWARTEK i I PIĄTEK MIESIĄCA. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od 17.15 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. 
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, dołożenie kwiatów, sprzątanie w czasie Oktawy, wykoszenie trawy wokół kościoła, budynku gosp., w drodze na cmentarz, pomiędzy tujami, zrobienie porządku w łazience, porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Kowalczyk Małgorzata, Łopatkiewicz Waldemar, Syrek Sylwia, Adamczyk Jolanta, Chomicz Marian.