b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zakończenie okresu wielkanocnego. Ale też DZIEŃ I KOMUNII ŚWIĘTEJ w naszej wspólnocie parafialnej. Cieszymy się, że 9 dzieci z klasy III od dzisiaj będzie mogło w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Składam serdeczne podziękowania rodzicom tych dzieci za zaangażowanie w religijne wychowanie swoich pociech. Bóg zapłać także za tak piękną dekorację w kościele, kwiaty, jak również złożoną ofiarę. Pieniążki te zostały przeznaczone na remont naszych organów. A Wam drogie dzieci życzę, byście kochały Jezusa całym swoim sercem i razem z Jezusem i Matką Najświętszą szły przez życie.

  Bóg zapłać także rodzicom dzieci z klasy 2 za zrobienie generalnych porządków w naszej świątyni ( mycie okien, drzwi, ławek, kaloryferów, Drogi Krzyżowej, ołtarzy, wypranie obrusów, dywanów, pastowanie, wykoszenie i posprzątanie trawy wokół kościoła, plebanii, budynku gosp., pomiędzy tujami, w drodze na cmentarz, sprzątanie parkingu, kaplicy cmentarnej, zrobienie też idealnego porządku na cmentarzu, w łazience , umajenie kościoła oraz złożoną ofiarę. Pracy było naprawdę bardzo dużo, a rodziców w tym roku niewielu. Ale wywiązali się naprawdę wzorowo. Można śmiało powiedzieć, że robili tak jak dla siebie, dlatego bardzo za to dziękuję.

  Na ten tydzień proszę, aby za porządek w kościele odpowiadali rodzice dzieci rocznicowych.

  W ciągu tygodnia nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00, jednocześnie jest to „Biały Tydzień” dla dzieci I Komunijnych. W sobotę pielgrzymka na Jasną Górę i do Łagiewnik. Wyjazd spod kościoła o 00.30, z piątku na sobotę.
 2. Jutro - poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świąt). Msze św. o 7.30, 9.00 i 18.00. Odpust w Myscowej i Mrukowej.
  Czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  Piątek – Matki Bożej Wspomożenia wiernych
  Niedzielabłogosławieństwo dzieci na sumie 
 3. Za tydzień rocznica I Komunii św. dla dzieci z klasy IV na Mszy św. o godz. 9.00. Spotkania dla nich we wtorek i piątek o godz. 18.00, a piątek też spowiedź dla nich, rodziców, chrzestnych od godz. 17.15.
 4. Jak już wspominałem w tym roku Uroczystość Bożego Ciała będzie w Debrzy u p. Machowskich. Zaś ołtarze: 1. Irena i Andrzej Krężałek, Elżbieta i Piotr Burda, 2. Maria Kisielewicz, Gabriela i Sebastian Kisielewicz 3. Stanisława i Władysław Delimata, Marzena i Adam Paluch 4. Maria Dziadosz, Genowefa i Kazimierz Więcek. Bardzo proszę sąsiadów o pomoc w przygotowaniu i umajeniu zarówno ołtarza głównego jak i 4 ołtarzy do procesji. Plansze, podstawy pod ołtarze oraz podstawy pod Najświętszy Sakrament są do zabrania z budynku gospodarczego. Pomyślmy też o wykoszeniu rowów i dekoracji trasy procesji. Jeśli chodzi o ołtarz główny, to pewnie dobrze by to było zrobić w sobotę.