b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Światowy Dzień Ubogich. Ojciec św. Franciszek – w swoim orędziu - zachęca nas zarówno do modlitwy za ubogich jak i do konkretnej pomocy, zwłaszcza w naszych środowiskach. Bo biedni potrzebują naszych rąk, ale i naszych serc, a nade wszystko naszej obecności.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego
  • Wtorek – Ofiarowanie NMP
  • Środa – św. Cecylii
  • Piątek – św. Andrzeja Dunc-Lac – na Mszę św. wieczorną i na spotkanie zapraszamy rodziców dzieci I Komunijnych
  • Sobota – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, odpust w Starym Żmigrodzie, suma o godz. 11.00
  • Niedziela - Uroczystość Chrystusa Króla, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to też ostatnia niedziela miesiąca, dlatego na sumie zapraszamy na błogosławieństwo dzieci.
 3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, wypranie komż i bielizny ołtarzowej, posprzątanie łazienki, zrobienie pięknego porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Frączek Ewa, Kolasa Justyna, Frączek Henryk, Kosiek Ewelina, Doniek Danuta, Kudłaty Władysława, Jastrzębska Krystyna.
 4. W dniach od 8 – 10 grudnia odbędzie się w sanktuarium w Dębowcu Kurs Nowe Życie z Bogiem, który jest formą rekolekcji zawierających żywy i prosty przekaz Ewangelii. I skierowany jest do osób pełnoletnich. Zapisy u kustosza lub mailem.
 5. I jeszcze jedno ogłoszenie dotyczące p. Jolanty Wygnał, sołtysa z Sadek, ale nade wszystko żony, matki i naszej parafianki. Jak wielu wie, pod koniec sierpnia miała wylew. Dalej przebywa na OIOMie w Jaśle. Niestety porażenie czterokończynowe się utrzymuje. Dlatego – jak mówią najbliżsi, cytuje– „musimy zawalczyć o jej sprawność, tak jak ona zawalczyła o swoje życie! Aktualnie nie mówi, karmiona jest dojelitowo oraz została poddana tracheostomii. Razem z rodziną, pragniemy zapewnić najlepszy ośrodek rehabilitacyjny. Spędzi w nim wiele miesięcy, a może i lat. To wiąże się z ogromnymi kosztami, których nie jesteśmy w stanie udźwignąć. Niestety nie każdy ośrodek przyjmuje osoby w jej stanie, przez co poszukiwania były znacznie utrudnione... „ Jutro p. Jola pojedzie do Ośrodka Rehabilitacyjnego w Budach Głogowskich (niedaleko Rzeszowa), gdzie koszt miesięcznego pobytu, to 21.195 zł. Dlatego w przyszłą niedzielę (a także w przyszły czwartek) będzie można nabyć po każdej Mszy św. ciasta upieczone przez Zespół Caritas (na Andrzejki), z których pieniążki zostaną przeznaczone na rehabilitację pani Joli. Koszt opakowania to 20 zł. A za trzy tygodnie – czyli w II Niedzielę Adwentu - zrobimy pierwszą zbiórkę do puszek po każdej Mszy św. na ten cel. Mówię pierwszą, bo pewnie jeszcze nieraz trzeba będzie to powtórzyć. Kto by chciał wspomóc drogą internetową, to jest też założone konto na siepomaga.pl/Jolanta Wygnał. Każda ofiara jest bardzo ważna.
 6. Wczoraj odeszła z naszej wspólnoty śp. Maria Dubis z Sadek. Jej pogrzeb będzie jutro o godz. 14.00 w naszym kościele. Polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…