b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość poświęcenia własnego kościoła

 1. Dzisiaj XXX Niedziela zwykła, ale też Uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Dlatego polecamy Bogu fundatorów, budowniczych, kapłanów, parafian, dobroczyńców naszej świątyni i wszystkich, którzy także dzisiaj się o nią troszczą. Jutro z różańcem pójdziemy na stary cmentarz, a we wtorek na nowy.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Środa UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. przed południem tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msza św. na starym cmentarzu o godz. 14.00 (chyba żeby padał deszcz czy było bardzo zimno to Msza św. będzie w kościele, a potem procesja na cmentarz). Ruch jednokierunkowy na cmentarzu (prośba do strażaków z Poraju, parking przy kościele, przy kaplicy, przy plebanii, na łące, za budynkiem gospodarczym).
  • Czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. z wypominkami o godz. 5.00, 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 17.00
  • Sobota – św. Karola Boromeusza
 3. W tym tygodniu przypada też I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od 16.15 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę udamy się także do chorych od godz. 8.00.
 4. W przyszła niedzielę odpust w Hucie Polańskiej, suma o godz. 11.00. Zmiana tajemnic różańca św. będzie po Mszy św. o 15.30, a potem jeszcze spotkanie Caritas.
 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, a także wokół kościoła, udekorowanie kwiatami, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu (tu sporo pracy), a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Czaja Monika, Czaja Jolanta, Bugała Anna, Mroczka Eleonora, Bożętka Anna.
 6. Wczoraj odbyły się zawody piłkarskie dla ministrantów w naszym dekanacie. Jedna z grup wiekowych wygrała i pojedzie do Rzeszowa. Oczywiście gratulujemy!