b_350_300_16777215_00_images_ikona_ogloszenia.png

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • Sobota – św. Szymona i Judy Tadeusza
  • Niedziela - błogosławieństwo dzieci na sumie
 2. Powoli zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych (w przyszłą środę). Żebyśmy mogli zyskać odpusty zupełne czyli darowanie kar za grzechy, potrzeba najpierw być w stanie łaski uświęcającej. W związku z tym, codziennie możliwość spowiedzi świętej na pół godziny przed każdą Mszą św. Skorzystajmy z tej możliwości. Na ławkach, bocznych ołtarzach i na stoliku pod chórem są też wyłożone wypominki. Można je sobie zabrać i wypełnić czytelnie w domu, tak żeby w Dzień Zaduszny można było wypomnieć wszystkich naszych zmarłych.
 3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół naszej świątyni, na parkingu i koło plebanii, dokupienie kwiatów, wypranie bielizny ołtarzowej, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu (tu zwłaszcza sporo pracy), a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Reczkowska Teresa, Bazan Iwona, Agaś Maria, Jakieła Natalia, Czaja Maria, Czaja Dominika.
  Bóg zapłać także Krzysztofowi Więckowi za wydrukowanie na drukarce 3D elementów dekoracyjnych naszego ołtarza, ponieważ zjadły je robaki. Sporo pracy to kosztowało, ale już pięknie wygląda. Na razie jest podkład, ale w tym tygodniu zostanie pozłocone.
 4. Tydzień temu zebrano na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pieniążki te przekazałem na rzecz Fundacji. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 5. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze na rok 2024, w formie książkowej, w cenie 25 zł.
 6. Za tydzień zmiana czasu – ta dobra – bo godzinę dłużej pośpimy…