b_350_300_16777215_00_images_ogloszenia2.png

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zakończenie Okresu Wielkanocnego, chociaż spowiedź wielkanocna jeszcze do następnej niedzieli. Jest to też dzień ROCZNICY I KOMUNII ŚWIĘTEJ. Dziękujemy za dary, a także owoce Ducha Świętego.
  2. Jutro - poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świąt). Msze św. o 7.30, 9.00 i 18.00. Odpust w Myscowej i Mrukowej. Czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  3. Za tydzień będziemy gościć w naszej wspólnocie – przez całą niedzielę - ks. Jerzego Przybyło, który wczoraj przyjął święcenia kapłańskie. Będzie głosił Słowo Boże, a na sumie odprawi Mszę św. prymicyjną za wszystkich parafian i udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa. Jest to też ostatnia niedziela miesiąca, dlatego zapraszamy na błogosławieństwo dzieci na sumie.
  4. Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, dezynfekcję, posprzątanie łazienki, kaplicy cmentarnej, umajenie, wykoszenie i posprzątanie trawy wokół kościoła, budynku gosp., starej plebanii, zrobienie porządku na cmentarzu, a także za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Baran Alina, Baran Bogusława, Baran Hildegarda, Baran Małgorzata.
  5. Jak już wspominałem w tym roku Uroczystość Bożego Ciała będzie w Sadkach na dole. Zaś ołtarze 1.Tłuściak Monika i Jan, 2. Hućko Urszula i Andrzej, 3. Musiał Alicja i Jan, 4. Pochwała Genowefa. Bardzo proszę sąsiadów o pomoc w przygotowaniu i umajeniu zarówno ołtarza głównego jak i 4 ołtarzy do procesji. Plansze, podstawy pod ołtarze oraz podstawy pod Najświętszy Sakrament są do zabrania z budynku gospodarczego. Pomyślmy też o wykoszeniu rowów i dekoracji trasy procesji.
  6. W piątek zmarła śp. Józefa Jaracz z Nienaszowa. Jej pogrzeb jutro o godz. 14.00 w naszym kościele, pół godziny wcześniej różaniec w kaplicy. A dzisiaj jeszcze o 18.00 różaniec. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu…