Uroczystość poświęcenia własnego kościoła

1. W związku z najnowszymi decyzjami władz państwowych zaostrzającymi reżim sanitarny Biskup Rzeszowski przekazuje następujące wytyczne, do których należy się stosować, i o których należy poinformować wiernych:
    • a) Wszyscy mają obowiązek respektować ograniczenia dotyczące liczby wiernych mogących przebywać w danej świątyni. Konieczne jest też zakrywanie ust i nosa.
    • b) Osoby chore, starsze i zagrożone nie mają obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.
    • c) Osoby zdrowe, które pozostają aktywne zawodowo i wypełniają swoje obowiązki w dni powszednie, co do zasady nie są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta.
    • d) Wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego (np. z powodu zbyt małej liczby miejsc dostępnych w kościele), powinni postarać się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni lub przynajmniej poświęcić odpowiednią ilość czasu na adorację eucharystyczną.
    • e) Przy wykonywaniu posługi liturgicznej lub duszpasterskiej wszyscy duchowni są zobowiązani do przestrzegania rygorów sanitarnych (dbałość o czystość i dezynfekcję dłoni, konfesjonałów i innych miejsc sprawowania sakramentów, zasłanianie ust i nosa przy bezpośrednim, dłuższym kontakcie z wiernymi).
  2. Od wczoraj obowiązuje czerwona strefa w cały kraju, ok. 50 osób może być w kościele.
  3. Dzisiaj Uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Polecamy Bogu fundatorów, budowniczych, parafian, kapłanów, dobroczyńców naszej świątyni.
  4. Codziennie możemy skorzystać z sakramentu pokuty pół godziny przed Mszą św. W sobotę proszę, aby dzieci przyniosły do kościoła podpisane plansze. Jeśli będzie to możliwe, to wręczymy nagrody. Jeśli nie, zrobimy to w innym czasie. NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. przed południem tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msza św. o godz. 14.00 również w kościele. Ruch jednokierunkowy na cmentarzu. Odpusty za zmarłych można zyskiwać przez cały miesiąc listopad. Rozłóżmy sobie odwiedzanie grobów naszych zmarłych na wiele dni. Oczywiście ze względu na sytuację epidemiczną w naszym kraju,
  5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, a także wokół kościoła, budynku gospodarczego, plebanii, wykoszenie trawy, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Dziadosz Danuta, Jaracz Marzena, Kopa Anna, Hućko Anna, Dziadosz Anna.