Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

                               XXX NIEDZIELA  ZWYKŁA             23.10.2016 r.

NIEDZIELA  MISYJNA

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj NIEDZIELA MISYJNA,  modlimy się za misjonarzy, misjonarki, a także o powołania misyjne.

2.W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy 

Piątek  – Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza (róża św. Józefa – Adolfa Szwasta  i Bł. Karoliny)

Niedziela – Uroczystość poświęcenia własnego kościoła, zmiana czasu (zapraszamy na błogosławieństwo dzieci na sumie)

3. Rozpoczynamy ostatni pełny tydzień października. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W  niedzielę i przyszły poniedziałek na zakończenie nabożeństw różańcowych procesja na cmentarz. Można zabrać znicze, świeczki i  złożyć je na grobach swoich zmarłych. Dlatego w przyszłą niedzielę najpierw Msza św. o 15.30, a potem procesja różańcowa na cmentarz.

4. Powoli zbliża się  Uroczystość Wszystkich Świętych (w przyszły wtorek). Żebyśmy mogli zyskać odpusty zupełne czyli darowanie kar za grzechy, potrzeba najpierw być  w stanie łaski uświęcającej. W związku z tym, codziennie możliwość spowiedzi świętej  na pół godziny przed Mszami św. Skorzystajmy w tygodniu, bo pewnie ani w tym tygodniu, ani prawdopodobnie w następnym nie będzie jeszcze ks. Dziekana, więc nie da się żeby jeden spowiadał, a drugi odprawiał Mszę św. Na ławkach, bocznych ołtarzach i na stoliku pod chórem są też wyłożone wypominki. Można je sobie zabrać i wypełnić czytelnie w domu, tak żeby w Dzień Zaduszny można było wypomnieć naszych zmarłych.

 5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami, posprzątanie  łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu,  a także złożoną ofiarę.  Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Wiciński Edward, Dubis Władysław, Dziedzic Janusz, Kurowski Józef, Kurowski Marcin, Cichoń Stanisław.

 7. Niedaleko od nas, bo w Gorzycach, mieszka Patrycja Hućko, wnuczka naszej parafianki. Ma 7 lat i stwierdzono u niej zespół Arnolda Chariego, powoduje on potworny ból całego ciała. Jest jednak możliwość, aby była zdrowa. Wymaga to jednak zabiegu aż w Barcelonie. Sami rodzice nie mogą sobie poradzić, żeby zebrać środki finansowe. Dlatego kto chciałby ich wspomóc, to w przyszłą niedzielę zrobimy u nas po każdej Mszy św.  zbiórkę do puszek na ten cel.

 

 

Poprawiony (niedziela, 23 października 2016 17:03)

 
Transmisje Papieskie

Ja ufam Ci

Dobry jest