Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

21.08.2016 r.

XXI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Gościmy przez ten tydzień o. Jana z Jasnej Góry i siostry zakonne Elizabet i Fabiolę. Dziękujemy za pomoc, Boże Słowo, wspólną modlitwę i radość wnoszoną w naszą codzienność. Życzymy im miłego odpoczywania i oczywiście zapraszamy częściej do naszej parafii.

2.W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

Poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny Królowej

WtorekBŁ. KS. WŁADYSŁAWA FINDYSZA – odpust w Nowym Żmigrodzie o godz. 11.00

Środa – św. Bartłomieja

Piątek - Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, przeżywać będziemy w całej Polsce odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu w parafiach,  na zakończenie Mszy świętych. W ty dniu także odpst w Polanach, suma o 11.00.

Sobota – św. Moniki

Niedziela – odpust  Łężynach, suma o 11.30. Jest to też ostatnia niedziela miesiąca, zapraszamy na błogosławieństwo dzieci na sumie.

3. Składamy serdeczne podziękowania  wszystkim, którzy przygotowali tak piękne plony na naszą uroczystość odpustową, z różnych części parafii. Mamy świadomość ile to  wymaga pracy i pomysłu, a i bez ofiary się nie obejdzie, żeby się tak pięknie prezentowały w naszej świątyni. Bóg zapłać także  wszystkim, którzy te plony przynieśli do naszej świątyni jako wyraz dziękczynienia Bogu i Matce Boskiej Wniebowziętej.  Bóg zapłać także panom strażakom za pomoc w kierowaniu ruchem na parkingu i udział w uroczystościach.

4. Bóg zapłać tym, którzy ufundowali dzieciom „TORNISTRY PEŁNE UŚMIECHU”, czyli wyposażyli zakupione przez Caritas plecaki w przybory szkolne. Udało się napełnić 5 takich plecaków i przekazać je dzieciom w ubiegłym tygodniu. 

5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za rozebranie ołtarza polowego (dużo pracy), posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni,  posprzątanie  łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, wykoszenie trawy i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Bąk Adam, rodzina Szarlińskich, Świątek Zbigniew, Filip Adam. 

6. W ubiegłym tygodniu Ks. Biskup dokonał zmian księży w naszej diecezji. I tak ks. Dominik Kiełb został wikariuszem w parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie. Ks. Józef Buczyński został przeniesiony do Gorlic. Proboszczem w Krempnej został ks. Wojciech Dragan, a do Nowego Żmigrodu przychodzi nowy wikariusz – ks. Rafał Majerski. Życzymy im wielu Bożych łask.

7. Pani Sołtys z Nienaszowa prosiła o ogłoszenie, że jutro od godz. 16.30 będą wydawane warzywa w Kółku Rolniczym.

Poprawiony (niedziela, 21 sierpnia 2016 17:11)

 
Transmisje Papieskie

Ave Maria

The Most Beautiful "Ave Maria"