Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

29.11.2015 r.

I  NIEDZIELA  ADWENTU

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj rozpoczynamy ADWENT i nowy rok duszpasterski, którego hasłem będą słowa: „NOWE ŻYCIE W CHRYSTUSIE”. Rozpoczynamy również Rok  Jubileuszu Miłosierdzia, Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski, a także  bezpośrednie przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W naszym kościele pojawiła się także świeca Jubileuszowa (przy tabernakulum), która będzie nam szczególnie przypominać Jubileuszu Miłosierdzia, a także o naszym chrzcie św. Przeżyjmy ten Adwent jako pobożne i radosne oczekiwanie, ale również trzeźwe oczekiwanie na Narodzenie Chrystusa. Codziennie RORATY o godz. 6.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy, bo to jest najlepsze przygotowanie do Świąt.

2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

Poniedziałek – św. Andrzeja

Czwartek –  św. Franciszka Ksawerego

Piątek – św. Barbary

Niedziela  – św. Mikołaja (odpust w Łężynach). Na Mszy św. porannej dzieci z klasy 3 otrzymają poświęcone medaliki.

3. W tym tygodniu przypada  I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA  miesiąca. Msze św.  w piątek rano o 6.00 i wieczorem o 17.00. Możliwość spowiedzi w czwartek od godz. 16.30 i w  piątek od godz. 16.00  z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W sobotę udam się do chorych, od godz. 8.00. W przyszłą niedzielę  zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 6.00, a po Mszy św. popołudniowej spotkanie Caritas.

4. W przyszłą niedzielę  DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

5. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Świeca duża – 12 zł i mała – 5 zł.

6. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. popołudniowej o godz. 15.30 zapowiedział się św. Mikołaj do naszego kościoła. Dlatego też prosimy rodziców o wcześniejszy kontakt ze św. Mikołajem w zakrystii.

7. W tym tygodniu  p. Organista, a w przyszłym tygodniu  p. Kościelny udadzą się z opłatkami po naszej parafii. P. Organista w sobotę od 8.00 rozpocznie od Nienaszowa od przystanku do lasu. Bardzo proszę, by przyjąć ich życzliwie. Ofiary składane przy tej okazji są częściowym wynagrodzeniem za ich posługiwanie w naszym kościele.

8. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, piękne udekorowanie kościoła na Adwent, wyprasowanie obrusów, posprzątanie budynku gospodarczego zrobienie porządku na cmentarzu, odgarnianie śniegu i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Baran Zbigniew, Wietecha Lucja, Leputa Jan, Tarnowski Stanisław. Bóg zapłać również za pracę na rzecz naszej wspólnoty: Stanisław Cichoń, Ryszard Dziwak, Jerzy Doniek, Jan Świątek, Wiesław Nalepa, Jan Gromek, Krzysztof Ochałek, Dariusz Baran, Grzegorz Baran, Adam Kuciński, Jacek Dubis, Władysław Tłuściak.

9. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Karola Topolskiego z Sadek. Polećmy go jeszcze miłosierdziu Bożemu…

 

Poprawiony (niedziela, 29 listopada 2015 20:08)

 

Oficjalny hymn ŚDM Kraków 2016

Transmisje Papieskie

Nie bój się

O Panie - Modlitwa franciszkańska