Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

23.04.2017 r.

NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

Ogłoszenia duszpasterskie

   1. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

          Poniedziałek – św. Wojciecha, patrona Polski

          Wtorek św. Marka

2. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia. Po południu o godz. 15.00 (czyli w Godzinie Miłosierdzia) wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, a potem  Msza św. popołudniowa. Wraz z całym Kościołem  w Polsce rozpoczynamy 73. Tydzień Miłosierdzia (23-29 kwietnia).

3. We wtorek zapraszam na Mszę św. wieczorną i na spotkanie rodziców dzieci I Komuninych, zaś w piątek rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

4. W środę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, a w czwartek egzamin diecezjalny, bo bierzmowanie odbędzie się 11-go maja w naszej parafii (przyjadą też kandydaci z innych parafii).

5. Przyszła nedziela, to NIEDZIELA BIBLIJNA. Zachęcamy do sięgania po Biblię, czytania jej, rozważania. Na stoliku pod chórem – od przyszłej niedzieli - będzie Biblia w małych fragmentach. Bedzie można sobie zabrać taki fragment wypisany na karteczce, żeby był dla nas takim przesłaniem i zachętą do zainteresowania Pismem Świętym. To też ostatnia niedziela miesiąca, dlatego zapraszamy na błogosławieństwo dzieci po sumie.

6. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, rozebranie ciemnicy, wypranie materiałów,  posprzątanie łazienki, zrobienie pięknego porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Tłuściak Władysław, Naparło Józefa, Tłuściak Halina, Misiołek Piotr, Skwara Witold, Urban Magdalena. Prosiłbym, aby już teraz pamiętać o koszeniu trawy, bo już taki czas się zaczął. Karcher do czyszczenia kosiarek jest na plebanii do dyspozycji.

 7. Wczoraj odeszła z naszej wspólnoty śp. Stefania Marszał z Sośnin, jej pogrzeb jutro o 13.30 z domu, o 14.00 w naszym kościele. Polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…

 

Poprawiony (niedziela, 23 kwietnia 2017 10:46)

 
Transmisje Papieskie

O Panie - Modlitwa franciszkańska

Newsboys - Hallelujah For The Cross