Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

19.10.2014 r.

NIEDZIELA  MISYJNA

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj NIEDZIELA MISYJNA, rozpoczynamy TYDZIEŃ MISYJNY, modlimy się za misjonarzy, misjonarki, a także o powołania misyjne kapłańskie i zakonne.

2.W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

Poniedziałek – św. Jana Kantego – odpust w Samoklęskach

Wtorek  – bł. Jakuba Strzemię

Środa -  św. Jana Pawła II (spotkanie dla bierzmowanych)

Niedziela – Uroczystość poświęcenia własnego kościoła

3. W najbliższy piątek rozpoczynamy MISJE  ŚWIĘTE. O godz. 17.00 wprowadzenie o. Misjonarza WŁADYSŁAWA  PASIUTA, saletyna, do kościoła i liturgiczne powitanie, Msza św. z nauką ogólną i nabożeństwo różańcowe w intencji Misji św. Zaproszenia na ten niezwykły czas w naszej parafii, ze szczegółowym programem zostały dostarczone do każdego domu. Zapraszamy wszystkich: małe  dzieci,  młodzież, dorosłych i starszych, chorych by korzystać z tego czasu łaski, odnowienia i umocnienia naszej wiary, naprawienia krzywd, przebaczenia czy przeproszenia, a nade wszystko oczyszczenia sumienia (nieraz i z całego życia). Tak planujmy nasze zajęcia, aby uczestniczyć – najlepiej codziennie - w tych ćwiczeniach duchownych. Do chorych udamy się w czasie MISJI,  w  poniedziałek (27 X) od godz. 10.00. Tak żeby także chorzy mogli być wyspowiadani i mogli zyskać odpust zupełny (zgłaszać chorych, do których nie jeżdżę w I soboty). Plan MISJI na ten tydzień:

Sobota:   Maryja wzorem WIARY

        godz.   8.00 – Msza św. z nauką ogólną

                  11.00 – nabożeństwo dla małych dzieci z błogosławieństwem misyjnym

                  16.30 - nabożeństwo różańcowe

                  17.00 – Msza św. z nauką ogólną

                  18.00 – Msza św. z nauką dla Młodzieży Szkoły Średniej  i Starszej

 

Niedziela:    Wierzę w  Syna Bożego

         godz.      7.30 – Msza św. z nauką ogólną

                     9.00 – Msza św. z nauka ogólną

                   10.30 – Msza św. z nauką dla Młodzieży i Dzieci szkolnych

                   15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji Misji św.

                   15.30  - Msza św. z nauką ogólną

                            - nauka stanowa dla Ojców

Plan MISJI jest także na naszej stronie internetowej www.parafianienaszow.pl, Bóg zapłać p. Jurkowi Bożętce za stałą troskę o jej aktualność.

4. Powoli zbliża się też Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny,  na ławkach, bocznych ołtarzach i na stoliku pod chórem są wyłożone wypominki. Można je sobie zabrać i wypełnić czytelnie w domu, tak żeby w Dzień Zaduszny można było wypomnieć naszych zmarłych.

5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła,  udekorowanie kwiatami, posprzątanie  budynku gospodarczego, zrobienie porządku na cmentarzu,  a także złożoną ofiarę.  Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Sajdak Roman, Głowacka Janina, Znój Grzegorz, Bienia Maria, Drzyzga Paweł, Dubis Bronisława, Baran Janina, Smoleń Ireneusz, Frączek Mariola,  Smoleń Bożena. Bóg zapłać za zrobienie ogrodzenia na najowszym cmentarzu: Krzysztof Leśniak, Piotr Kosiek, Tomasz Tłuściak, Michał Lipiński.

6. W tym tygodniu pożegnaliśmy sp. Czesława Solińkiego z Sośnin. Polećmy go jeszcze miłosierdziu Bożemu…

Poprawiony (niedziela, 19 października 2014 10:59)

 

Nadchodzące wydarzenia

PAź
23

23.10.2014
Nabożeństwa różańcowe

PAź
24

24.10.2014
Nabożeństwa różańcowe

PAź
24

24.10.2014 - 31.10.2014
Misje Święte

PAź
25

25.10.2014
Nabożeństwa różańcowe

Kalendarz Parafialny

loader
Barka

Chrystus Pan, Boży Syn

Dobry jest