Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

15.01.2017 r.

II  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

Wtorek – św. Antoniego, opata

Czwartek – uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej Rzeszowskiej Diecezji. Modlimy się w intencji naszej Diecezji.

Sobota – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy (Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka, polecajmy ich naszej modlitwie)

2. We wtorek zakończyłem wizytę kolędową. Bóg zapłać  za  miłe i serdeczne przyjęcie. Doświadczyłem  wiele życzliwości, a także szczerej troski o sprawy parafii i Kościoła. W tym roku oprócz spraw osobistych, rodzinnych pytaliście o ks. Dziekana. Od prawie dwóch tygodni jest w szpitalu w Kolbuszowej. Odwiedziłem go w tych dniach. Czuje się lepiej, ale jeszcze jakiś czas musi być w szpitalu. Prawdopodobnie było to zapalenie oskrzeli, ale jeszcze są prowadzone badania. Ks. Dziekan bardzo dziękuje za modlitwę, troskę i miłą pamięć.

Poruszana też była   sprawa kaplicy cmentarnej. Jak już wspominałem wszystko w miarę idzie wg planu. Mieliśmy wprawdzie przykryć blachą w tamtym roku, ale pogoda już nie pozwoliła. Ale blacha już jest wybrana, blacha aluminiowa w kolorze grafitowym. Są też na to pieniążki w banku z poprzedniego roku. W tym tygodniu pojedziemy jeszcze do Przemyśla, żeby zamówić dzwon-sygnaturkę na wieżyczkę. A od wiosny weźmiemy się za środek kaplicy.

Było też sporo pytań odnośnie sprzątania. Dlatego w tym roku może się neco dłużej zatrzymam przy tej kwestii. Przypomnę zatem,  co należy posprzątać najpierw w kościele, aby było czysto: (będze to też wywieszone w zakrystii, a także podane na stronie internetowej naszej parafii)

a). Obmiatanie pajęczyn w całym kościele łącznie z chórem (szczególnie wokół żyrandoli i kinkietów ) jest do tego odpowiednia przedłużka w budynku gospodarczym

b). Ścieranie kurzy: ołtarze, ambona, stoliki, krzesła, ławki, ławeczki (elementy metalowe), chrzcielnica, stacje Drogi Krzyżowej, konfesjonały, parapety przyokienne,  w zakrystii: ścieranie kurzy z całej zabudowy z szaf, parapet, krzesła, drzwi, na chórze: ławki, organy, schody.

c). Odkurzanie: cała podłoga w kościele, dywany, ławki, wewnątrz w szafie w zakrystii, babiniec.

d). Mycie podłóg - cała podłoga w kościele, zakrystii, babińcu.

Jeśli każda grupa  posprzątałaby wszystkie te wymienione  rzeczy kościół byłby czysty, bo kościół wymaga sprzątania systematycznego. Odkurzacz, żeby działał trzeba włączyć przelącznik w zakrystii na tablicy elektrycznej.

e). Zrobienie porządku na cmentarzu czyli posortowanie śmieci: osobno szkło (zielone worki – ale mniej niż połowę, bo się urywają), osobno plastik ( zółte worki - ale jeśli są wazony z kwiatami sztucznymi wypełnione gipsem czy betonem, to trzeba je rozbić, tuż obok śmietnika) i wreszcie osobno trawa, kwiaty naturalne i ziemia.

f). Posprzątanie łazienki czyli umycie ubikacji,  płytek, podłogi

g).W zależności od pory roku proszę też o odgarnięcie śniegu wokół kościoła, a także z kościoła do budynku gospodarczego. Oczywiście miło jest jeśli jest też odgarnięte do plebanii, ale jeśli będzie trzeba, to ja obie sam z tym poradzę. A latem proszę o wykoszenie trawy wokół kościoła, wokół budynku gospodarczego i może też czasem na najnowszym cmentarzu.

h). Wszystkie rzeczy potrzebne do sprzątania systematycznie kupuję. Ale jeśli jest jakaś nagła potrzeba, to albo proszę kupić, a ja zwrócę pieniążki, albo powiedzieć, to szybko zostanie zakupione, bo na te rzeczy pieniążki są. Klucz od plebanii z tyłu, żeby wziąć ciepłą wodę jest w zakrystii. Gdyby ktoś chciał jeszcze zapytać o konkretny tydzień, to po każdej Mszy św. czy w niedzielę czy w tygodniu, czy jak będę w szkole, czy na plebanii, to proszę podejść. Oczywiście jeśli przychodzą Święta czy odpust,  zakres obowiązków jest trochę inny.

i). Jeśli się jakiś sprzęt zepsuje, to proszę to do mnie zgłosić. Ja nie będę dochodził dlaczego coś zostało popsute, ale chcę to jak najszybciej naprawić albo kupić nowe. Bo przychodzi następna grupa i nie ma czym pracować.

Bóg zapłać także za ofiary składane przy tej okazji, które też w części przeznaczyłem na cele parafialne, a także cele diecezjalne.

3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu, za posprzątanie kościoła, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, odgarnianie śniegu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Dziedzic Stanislaw, Gronek Jan, Hac Władysława, Hac Franciszek, Cichoń Rafał.

Bóg zapłać także panom z Sadek za ścięcie i przywiezienie drzewa: Kuciński Czesław, Artur Kuciński, Tarnowski Stanisław, Tarnowski Grzegorz, Tłuściak Jan, Baran Mirosław. Bóg zapłać także p. Andrzejowi Kucińskiemu, bo bez jego pracy nikt by z nas nie wjechał na parking

 

Poprawiony (niedziela, 15 stycznia 2017 18:01)

 
Transmisje Papieskie

Przybieżeli do Betlejem w pasterze

Świeć, gwiazdeczko, świeć