Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona Główna > Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

27.07.2014 r.

        XVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Dziękujemy dzisiaj ks. Piotrowi za głoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Jest on kapłanem naszej rzeszowskiej diecezji, ale teraz pełni  posługę kapłańską w Lyonie, we Francji. Życzymy  wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.

2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

Wtorek – św. Marty

Czwartek –  św. Ignacego z Loyoli

Piątek  –  św. Alfonsa Liguoriego

3. W tych dniach  rozpoczynają się już żniwa, czyli czas zbierania plonów Waszej całorocznej pracy. Pamiętajmy już teraz o tym, byśmy przynieśli także plony tego roku, z poszczególnych części  parafii na nasz odpust. By zwyczajem naszych przodków  podziękować Panu Bogu i Matce Najświętszej. Zaangażujmy również do tej pracy sąsiadów, dzieci i młodzież, żebyśmy  tę piękną tradycję przekazywali z pokolenia na pokolenie.

4. Już od piątku rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, czas niezwykle ważny dla naszej Ojczyzny, ale i dla naszej wspólnoty parafialnej, bo powoli przybliżamy się do naszego ODPUSTU. Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno - moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa. Jest ona także znakiem troski o zbawienie tych, którzy nadużywają alkoholu lub są zagrożeni uzależnieniem. I pamiętajmy, żebyśmy nie byli przyczyną pijaństwa innych.

5. W tym tygodniu przypada  I PIĄTEK  i I SOBOTA miesiąca. Msze św.  w piątek rano o 6.30 i wieczorem o 18.00. Możliwość spowiedzi w czwartek od godz. 17.30 i w piątek od godz. 17.00 i jednocześnie wystawienie Najświętszego Sakramentu. W I sobotę od godz. 8.00 udam się do chorych, rozpocznę od Poraju. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca św. po Mszy św. o 15.30.

6. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie naszej świątyni  kwiatami, wypranie obrusów, wykoszenie trawy, posprzątanie budynku gospodarczego, zrobienie porządku na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali:  Wrona Andrzej, Dziadosz Michalina,  Lelko Jan, Lelko Janina, Kiełtyka Henryk, Kiełtyka Waldemar, Kiełtyka Piotr, Kurowski Marcin, Wójcik Łucja.

Poprawiony (niedziela, 27 lipca 2014 13:37)

 

Nadchodzące wydarzenia

SIE
15

15.08.2014
Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Odpust parafialny)

PAź
1

01.10.2014
Nabożeństwa różańcowe

PAź
2

02.10.2014
Nabożeństwa różańcowe

PAź
3

03.10.2014
Nabożeństwa różańcowe

Kalendarz Parafialny

loader
Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem

Zaufaj Panu

Magda Anioł - Coś się święci