Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

22.05.2016 r.

UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  ŚWIĘTEJ

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej, dziękujemy Bogu za objawienie nam tej wielkiej tajemnicy wiary.

2. W liturgii bieżącego tygodnia będziemy przeżywać:

Wtorek – NMP Wspomożenia Wiernych. W tym dniu w naszej parafii utworzymy tzw. MOST MODLITEWNY z Seminarium Duchownym w Rzeszowie. My będziemy modlić się za nich, a oni – tam w Seminarium – za nas. Zapraszamy do tej modlitwy i rano i wieczorem wszystkich parafian, a o duchową łączność prosimy także ludzi chorych i cierpiących z naszej wspólnoty. Po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie kandydatów na ministrantów.

Czwartek - Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże  Ciało. Msze św. o 7.30 , 10.00 i 15.30. Msza św. o godz. 10.00 w Poraju (a dokładniej przy szkole).  Od ołtarza będziemy szli  do kościoła. Ołtarze będą przy następujących miejscach:  przy kapliczce (na zakręcie w Poraju), Władysław Gromek, Jan Gronek, Stanisław Rogala. Na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem   przy kościele. Bardzo proszę, by sąsiedzi pomogli w przygotowaniu ołtarzy. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci I Komunijne. Proszę także, by zabrać obrazy i feretrony i udekorować trasę procesji. W kolejne dni Oktawa Bożego Ciała z procesją  z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po sumie.

Piątek – św. Augustyna z Canterbury

3. W najbliższą sobotę dzieci I Komunijne wraz z rodzicami udadzą się na pielgrzymkę dziękczynną na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 24.00 z piątku na sobotę.

4. Przyszła niedziela, to ostatnia niedziela miesiąca, dlatego zapraszamy na sumie na błogosławieństwo dzieci.

5. W zakrystii są do nabycia kropielniczki, które możemy umieścić przy drzwiach wejściowych naszych domów. W komplecie jest też nalepka na butelkę z wodą święconą.

6. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, zrobienie idealnego  porządku na cmentarzu,  posprzątanie w łazience, wykoszenie trawy,  a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Dubis Zdzislaw, Suska Anna, Serwińska Maria, Skrzęta Teofila.

Bóg zapłać za pracę na rzecz naszej wspólnoty (ciężką pracę, bo przy drzewie): Jan Lelko, Antoni Tomasik, Piotr Kulisz (prawie cały tydzień), Józef Wójtowicz, Janusz Tłuściak, Bogdan Doktor (kilka dni), a także Dariusz Baran, Ireneusz Gierlasiński, Jerzy Kozioł, Marcin Bocheński, Andrzej Wrona, Leszek Drajewicz, Piotr Dziadosz, Zenon Dziadosz, Dariusz Mikosz, Adam Kuciński, Kazimierz Mikosz, Krzysztof Węgrzyn, Wierdak Józef, Włodzimierz Paluch, Jacek Dubis. Mam jeszcze prośbę, żeby  jutro i we wtorek pomóc  jeszcze przy drzewie. Kto mógłby, to proszę dzisiaj zgłosić się w zakrystii. Bóg zapłać także Andrzejowi Krężałkowi, Wojciechowi Wójtowiczowi, Marii Wolanik i Elżbiecie Burda za zrobienie nowych chorągwi.

  8. W Imię Boże rozpoczęliśmy prace przy budowie kaplicy cmentarnej. W tym tygodniu zostało poprzecinane drzewo na prawie cały dach i poukładane. Jak trochę przeschnie, to go jeszcze zaimpregnujemy. Został też wytyczony teren pod kaplicę. W najbliższych będzie przeprowadzona niwelacja terenu i zrobiony fundament. A za około trzy miesiące dalsza część budowy, z dachem włącznie.

 

Poprawiony (niedziela, 22 maja 2016 12:23)

 
Transmisje Papieskie

O wychwalajcie Go wszystkie narody

Duchu Święty do nas przybądź