Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

26.07.2015 r.

        XVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Dziękujemy dzisiaj ks. Piotrowi za głoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Jest on kapłanem naszej rzeszowskiej diecezji, ale teraz pełni  posługę kapłańską w Lyonie, we Francji. Życzymy  wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.

2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

Środa – św. Marty

Piątek –  św. Ignacego z Loyoli

Sobota  –  św. Alfonsa Liguoriego

3. W tych dniach  rozpoczynają się już żniwa, czyli czas zbierania plonów Waszej całorocznej pracy. Pamiętajmy już teraz o tym, byśmy przynieśli także plony tego roku, z poszczególnych części  parafii na nasz odpust. By zwyczajem naszych przodków  podziękować Panu Bogu i Matce Najświętszej. Zaangażujmy również do tej pracy sąsiadów, dzieci i młodzież, żebyśmy  tę piękną tradycję przekazywali z pokolenia na pokolenie.

4. Już od soboty rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, czas niezwykle ważny dla naszej Ojczyzny, ale i dla naszej wspólnoty parafialnej, bo powoli przybliżamy się do naszego ODPUSTU. Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno - moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa. Jest ona także znakiem troski o zbawienie tych, którzy nadużywają alkoholu lub są zagrożeni uzależnieniem.

5. W tym tygodniu przypada  I SOBOTA miesiąca. Od godz. 8.00 udam się do chorych, rozpocznę od Poraju. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca św. po Mszy św. o 15.30.

6. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie naszej świątyni  kwiatami razem z wczorajszymi nowożeńcami, wypranie obrusów, posprzątanie budynku gospodarczego, zrobienie porządku na cmentarzu. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Wójcik Wiesław, Wójcik Roman, Lawera Emilia, Królikowski Piotr, Lawera Karol.  

Poprawiony (niedziela, 26 lipca 2015 12:31)

 

Oficjalny hymn ŚDM Kraków 2016

Modlitwa Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem

Dobry jest

Ja ufam Ci