Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

28.06.2015 r.

         XIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Jutro Uroczystość św. Piotra i Pawła - Msze św. u nas o godz. 7.30. 9.00 i 18.00, odpust w Nowym Żmigrodzie, suma o godz. 11.00.

Piątek  -  św. Tomasza Apostoła

2. W tym tygodniu przypada   I CZWARTEK, I PIĄTEK I SOBOTA miesiąca. Msze św.   rano o 6.30 i wieczorem o 18.00. Możliwość spowiedzi w czwartek od 17.30 i piątek od godz. 17.00 i jednocześnie wystawienie Najświętszego Sakramentu. W I SOBOTĘ od godz. 8.00 udam się do chorych, rozpocznę od Poraju. A w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. popołudniowej.

3. Zaproszenie Ks. Biskupa  Ordynariusza… Można zapisać się na Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się od 4 – 13 sierpnia. Zapisy w zakrystii.

4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni,  zrobienie porządku w łazience,  na cmentarzu, wykoszenie trawy, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Dziadosz Teresa, Głowa Bronisława, Kazecki Jan, Bal Władysława, Hućko Andrzej. Bóg zapłać za pracę na rzecz naszej wspólnoty: Włodzimierz Paluch, Sajdak Lucjan, Sajdak Bartosz.

5. Chcielibyśmy również w tym roku przyłączyć się do akcji Caritas „TORNISTER  PEŁEN UŚMIECHU”. Na bocznym ołtarzu znajdą się zielone worki, w których będzie karteczka i napis: „chłopiec/dziewczynka, lat i klasa….” Można zabrać do domu taki worek  i wyposażyć w przybory szkolne: kredki, farbki, ołówki, długopisy, klej, nożyczki, blok, papier kolorowy, plastelina, flamastry, piórnik, zeszyty, itp. I do końca lipca przynieść je do kościoła w tym woreczku i z tą karteczką. Zespół Caritas dokupi jeszcze plecaki i wręczymy je  dzieciom.

6. NA SUMIE: Za chwilę błogosławieństw dzieci, najpierw specjalna modlitwa nad wszystkimi, a potem w czasie pieśni na wyjście proszę ustawić się z dziećmi przez środek kościoła. Tam będzie włożenie rąk i formuła błogosławieństwa, a także słodki upominek. Tak będziemy błogosławić dzieci w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, po sumie.

 

Poprawiony (niedziela, 28 czerwca 2015 16:58)

 

Oficjalny hymn ŚDM Kraków 2016

Modlitwa Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem

Nie bój się

Jezu Chryste jesteś moim życiem