Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

18.06.2017 r.

 

         XI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie ks. Tomasza Świętonia. Dziękujemy za Boże Słowo, a także za Mszę św., którą odprawi w naszej intencji. Cieszymy się, że mógł już przyjąć święcenia kapłańskie i rozpocząć służbę w Winnicy Pańskiej. Przez ten tydzień jeszcze odpocznie, a od soboty pójdzie  na zastępstwa na czas wakacji, a po naszym odpuście otrzyma swoją pierwszą parafię jako kapłan.

2. W czwartek przeżywaliśmy niezwykłą Uroczystość Bożego Ciała. Bóg zapłać mieszkańcom Grabaniny – pod przewodnictwem Sołtysa -  za wybudowanie  pięknego ołtarza do odprawienia Mszy św., udekorowanie kwiatami, przygotowanie  miejsc siedzących,  ubranie drogi, przywiezienie i niesienie obrazów i wszelkich potrzebnych sprzętów, a także obstawienie liturgii. Bóg zapłać także rodzinom, które  przygotowały  ołtarze na procesję: Fiałkiewicz, Bęben, Bonar, Trybiec, Kisielewicz, Misiołek, Kasprzyk. Składam także serdeczne podziękowanie ich  sąsiadom, którzy  pomagali przy budowaniu czy dekoracji ołtarzy. Bóg zapłać również panom strażakom  za ich pomoc w tej uroczystości.

3. Dzisiaj procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o godz. 10.30, a  od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar Eucharystii.

4. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

Czwartek –  zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie ziół i kwiatów, a także błogosławieństwo dzieci na Mszy św. o godz. 18.00

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (nie ma postu), Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 9.00 (spowiedź przez cały tydzień przed  każdą Mszą św.)

Sobota – Narodzenie  św. Jana Chrzciciela

Niedziela – ostatnia miesiąca, zapraszamy na błogosławieństwo dzieci na sumie

5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, sprzątanie w czasie Oktawy,  posprzątanie  łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu, a także wykoszenie trawy oraz złożoną ofiarę.  Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Dziadosz Teresa, Warzecha Henryk, Kazecki Jan, Kazecki Marcin, Bal Władysława, Hućko Andrzej, Kosiek Piotr.

6.W  ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Józefę Wiklowską z Sadek, polećmy ją jeszcze miłosierdziu Bożemu…

Poprawiony (niedziela, 18 czerwca 2017 16:11)

 
Transmisje Papieskie

Niech Cię Pan Błogosławi

Kiedyś wino i chleb