Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

03.05.2015 r.

V  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

Poniedziałek – św. Floriana – odpust w Łysej Górze

Środa – św. Apostołów Filipa i Jakuba – adoracja Najświętszego Sakramentu rano po Mszy św. i wieczorem  od godz. 17.00

Piątek – uroczystość św. Stanisława (nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych)

2. Przeżywamy miesiąc maj, serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe dzisiaj o godz.  15.30, a w ciągu tygodnia  po Mszy św. o godz. 18.00.

3. We wtorek zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na wieczorną Mszę św. i spotkanie. Egzamin diecezjalny będzie dla nich w sobotą o 10.30.

4. W związku z trzęsieniem ziemi w Nepalu i krajach sąsiednich Ojciec Święty Franciszek oraz Episkopat Polski wzywają  do pomocy ofiarom kataklizmu. Zginęło bowiem wiele tysięcy osób, ogromna liczba nie ma dachu nad głową, brakuje wody, środków czystości i pomocy medycznej.  Caritas Polska i Caritas naszej Diecezji proszą o zbiórkę do puszek na ten cel w przyszłą niedzielę 10 maja.

5. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, udekorowanie kwiatami naszej świątyni, wypranie obrusów, posprzątanie budynku gospodarczego, łazienki,  wykoszenie trawy, zrobienie porządku na cmentarzu i drogi na cmentarz, a także  za złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, aby za porządek w kościele odpowiadali: Kopa Rafał, Jaracz Józefa, Tłuściak Stanisław, Naparło Józefa, Tłuściak Halina.

Poprawiony (niedziela, 03 maja 2015 11:38)

 

Oficjalny hymn ŚDM Kraków 2016

Modlitwa Regina Coeli z Papieżem Franciszkiem

O Panie - Modlitwa franciszkańska