Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.  Po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa.

2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

Poniedziałek – św. Andrzeja

Wtorek - św. Katarzyny – odpust w Starym Żmigrodzie, suma o godz. 11.00.

3. Za tydzień rozpoczynamy   ADWENT – szczególny czas  przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów. U nas - jak to w zwyczaju - Roraty codziennie o godz. 6.00.  Prosimy, aby dzieci przynosiły lampiony ( do nabycia w zakrystii). Dzieci będą też otrzymywały obrazki. Na każdych roratach będzie także losowanie figurki Matki Bożej, którą dziecko zabierze danego dnia do domu, a następnego przyniesie do kościoła. Żeby brać udział w losowaniu trzeba przynieść serduszko z jednej strony podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka, a z drugiej wpisany dobry uczynek albo modlitwa. Pół godziny przed Roratami godzinki do NMP, a także  możliwość spowiedzi świętej. Przeżyjmy ten czas jak najlepiej, ofiarując go Panu Bogu i Matce Najświętszej. Uczyńmy też  postanowienia na ten czas i starajmy  się je zrealizować w  tym Adwencie.

4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła,  posprzątanie budynku gospodarczego,  zrobienie porządku na cmentarzu,  a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Zima Andrzej, Dziadosz Zbigniew, Dziadosz Dionizy, Więcek Ryszard. Bóg zapłać za pracę na rzecz naszej wspólnoty: panom z Grabaniny, Zbigniew Frączek, Stanisław Cichoń, Jacek Dubis.

5. Od ubiegłego tygodnia rozpoczęliśmy prace przy powiększeniu parkingu przy kościele, szczególnie wywiezienie ziemi,  utwardzenie, ułożenie krawężników, a także  kostki. Do tej pory mieliśmy asfalt położony na ok. 550 m, teraz będzie 1580 m plus 300 m kostki na dojścia i dojazdy. Jak Pan Bóg pozwoli, to w tym tygodniu będzie jeszcze ułożona większość kostki, natomiast asfalt planujemy na przyszły rok, jak będzie już dobrze ciepło. Została też poszerzona droga pomiędzy cmentarzami, a także wymieniliśmy rury doprowadzające wodę do budynku gospodarczego i na plebanię, tak żeby nie trzeba było kopać, tam gdzie będzie asfalt czy kostka.

 

Poprawiony (poniedziałek, 24 listopada 2014 12:13)

 
Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem

Chrystus wodzem, Chrystus Królem

O Panie - Modlitwa franciszkańska