Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

                                                                                                            

18.02.2018 r.

I NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W czasie Wielkiego Postu pamiętajmy o nabożeństwach pasyjnych, które pomagają nam przeżyć ten niezwykły czas: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30 (składka na kwiaty do Bożego Grobu).  Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a także tradycyjnie w niedzielę po sumie. Serdecznie zapraszamy Korony Różańcowe do świecenia światła na Gorzkich Żalach.

2. W najbliższy piątek papież Franciszek prosił, aby był to dzień modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i Południowym Sudanie. Po Drodze Krzyżowej i Mszy św. zapraszam na spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.

3. Zaś w  przyszłą niedzielę będziemy przeżywać  DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI. Jak przypomina nam papież Franciszek: cały Kościół, wszystkie wspólnoty go tworzące oraz poszczególni wierni są odpowiedzialni za misje. Będziemy też zbierać ofiary do puszek po każdej Mszy św., by wesprzeć ponad 2000 polskich misjonarzy w ich ofiarnej posłudze. Jest to też pierwsza niedziela miesiąca, dlatego na sumie zapraszamy na błogosławieństwo dzieci.

4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, wypranie i wyprasowanie obrusów, nakryć na obrusy,  posprzątanie łazienki, odgarnianie śniegu, zrobienie porządku  na cmentarzu, a także złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Wasłowicz Leokadia, Wasłowicz Iwona, Walczak Danuta, Michalczyk Maria, Delimata Stanisława i Paluch Marzena.

5. Wójt Gminy Nowy Żmigród zaprasza na spotkanie w najbliższą środę na godz. 17.00 do naszego Domu Ludowego w związku z budową kanalizacji. Na spotkaniu zostaną omówione szczegóły dotyczące budowy przyłączy kanalizacyjnych. Zaś w czwartek na godz. 18.00 można się wybrać do Nowego Żmigrodu na film „Jako w niebie tak i w Komańczy” (historia internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego) do nowej Hali Sportowej.

 

 

Poprawiony (niedziela, 18 lutego 2018 17:46)

 
Transmisje Papieskie

O Panie - Modlitwa franciszkańska

Dobry jest