Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

13.08.2017 r.

        XIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj odpust w Głojscach ku czci św. Maksymiliana, a o godz. 18.00 Msza św. na nowym cmentarzu (ks. Henryk Maguda – proboszcz ze Nowego Żmigrodu), jutro na starym cmentarzu o godz. 19.00 (ks. Tomasz Świętoń – który był u nas na praktyce) z możliwością spowiedzi św.  W przyszłą niedzielę odpust w Krempnej, suma o 11.30.

2. We wtorek 15 sierpnia – UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWZIECIA  NMP – odpust w naszej wspólnocie parafialnej.   Msze św. o 7.30, 9.00, 11.30 i 15.30. W tym dniu w czasie każdej Mszy św. poświęcenie owoców, ziół i kwiatów, a na sumie także plonów i wieńców. A po Mszach św. poświecenie samochodów i wszelkich pojazdów mechanicznych. Szczególnie zapraszamy na godz. 11.30, czyli na sumę, która będzie odprawiona na zewnątrz kościoła. Zapraszamy wszystkich, którzy przygotowują plony, panów strażaków (także do kierowania ruchem- samochody też koło budynku gospodarczego i na boisku), noszących obrazy, chorągwie i feretrony, dzieci  oraz młodzież i wszystkich dorosłych. Sumie będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Rafał Flak – nasz pierwszy diakon, który teraz posługuje w  parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie.  Po sumie procesja Eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła.

3. Bóg zapłać grupie sprzątającej  za piękną pracę  przez te dwa tygodnie. Bóg zapłać za poobcinanie  tui, wykoszenie trawy wokół kościoła, plebanii, w drodze na cmentarz i na najnowszym cmentarzu. Bóg zapłać także za postawienie i udekorowanie ołtarza polowego, umycie figur, krzeseł, konfesjonałów.  Bóg zapłać również za  posprzątanie kościoła, udekorowanie naszej świątyni kwiatami, posprzątanie  budynku gospodarczego, łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu. Dużo pracy, ale i efekty widać. Oczywiście jeszcze do odpustu dotrwają, a na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Nawracaj Lesława, Bal Ryszard, Baran Jan, Dobrzański Andrzej, Kucia Adam. Bóg zapłać Tomaszowi Machowskiemu za pracę na rzecz naszej wspólnoty. 

4. W nastęny poniedziałek 21 sierpnia – o godz. 15.00 -  będziemy mogli uczestniczyć w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: stare komputery, monitory, klawiatury, drukarki, telewizory, radia, magnetofony, telefony komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory, itp. Dlatego proszę, aby w  przyszły poniedziałek przed południem przywieźć te rzeczy  na parking przy kościele.

 

Poprawiony (niedziela, 13 sierpnia 2017 10:49)

 
Transmisje Papieskie

The Most Beautiful "Ave Maria"

Ave Maria - Gregorian