Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

21.12.2014 r.

IV NIEDZIELA  ADWENTU

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W środę  Wigilia Bożego Narodzenia. Roraty o 6.00. Przeżyjmy ten dzień w atmosferze wzajemnej życzliwości, dobroci, darowania sobie win. A wieczorem zasiądźmy wspólnie do stołu, modląc się razem, czytając fragment Pisma św. o narodzeniu Chrystusa, dzieląc się opłatkiem i śpiewając kolędy. A w nocy o 24.00 uroczysta  PASTERKA, na którą  wszystkich zapraszamy.

Składka w czasie Pasterki na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki oraz udziela pomocy matkom spodziewającym się dziecka, którego życie może być zagrożone w związku z trudnymi warunkami materialnymi.

2. W czwartek   UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO.

Msze św. o 7.30,   9.00,   10.30 oraz o  15.30. Zaś w piątek ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA, Msze św. tak jak w każdą niedzielę. W tym dniu jest dyspensa od pokarmów mięsnych. W tych dniach świątecznych - począwszy od Pasterki -  skorzystajmy też z parkingu przy Domu Ludowym czy też na cmentarzu, bo tu wszędzie blisko.

3. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, przygotowanie do spowiedzi, przyozdobienie naszej świątyni choinkami, przygotowanie szopki, a także  zrobienie porządku na cmentarzu. Wiele pracy już w tym tygodniu zostało zrobione.

Bóg zapłać za pracę na rzecz naszej wspólnoty:  Zbigniew Frączek, Antoni Tomasik, Bogusław Łukaszewski, Krzysztof Kołacz, Stanisław Cichoń, Jerzy Doniek, Wiesław Nalepa, Tadeusz Piejko, Włodzimierz Sobótka.

4. Pod chórem – na stoliku-  są do nabycia dodatkowe świąteczne numery gazet katolickich.

5. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Władysławę Dziadosz z Sośnin, polećmy ją miłosierdziu Bożemu…

 

 

 

Poprawiony (niedziela, 21 grudnia 2014 17:10)

 
Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem

Nim nadejdzie

Przyjdź Jezu!