Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

24.07.2016 r.

        XVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1.  Przeżywamy Światowe Dni Młodzieży w Diecezji . Jutro, o godz. 9.00 odbędzie się Msza św. w Parku Papieskim w Rzeszowie z oficjalnym posłaniem Pielgrzymów do Krakowa. Młodzież z 19 krajów świata przez 6 dni mieszka u rodzin  w diecezji, poznaje nasz region i dzieli się swoim doświadczeniem wiary. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie rozpoczną się we wtorek, 26 lipca, Mszą św. otwarcia na Błoniach Krakowskich. Od środy będą się odbywać katechezy w różnych językach, w sobotę -czuwanie z Ojcem św., a w niedzielę - Msza św. posłania. Od środy do niedzieli (27-31 lipca) będzie w Polsce Ojciec Święty Franciszek (Kraków, Jasna Góra, Auschwitz – Birkenau). Zachęcamy do udziału w spotkaniach oraz do towarzyszenia Ojcu Świętemu i młodym modlitwą oraz poprzez media.  TVP, Telewizja Trwam, Radio Maryja, Radio Via  i inne rozgłośnie  będą transmitować większość uroczystości.

2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

Poniedziałek – św. Jakuba Ap.

Wtorek – św. Joachima i Anny

Piątek  – św. Marty

3. Powoli, w tych dniach będą rozpoczynać się już żniwa, czyli czas zbierania plonów Waszej całorocznej pracy. Pamiętajmy już teraz o tym, byśmy przynieśli także plony tego roku, z poszczególnych części  parafii na nasz odpust. By zwyczajem naszych przodków  podziękować Panu Bogu i Matce Najświętszej. Zaangażujmy również do tej pracy dzieci i młodzież, żebyśmy  tę piękną tradycję przekazywali z pokolenia na pokolenie.

4. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła, wykoszenie trawy i wokół kościoła, i wokół budynku gosp. i plebanii, posprzątanie łazienki, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Bóg zapłać również wczorajszym nowożeńcom z Sadek za udekorowanie naszego kościoła kwiatami. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Lelko Jan, Wójcik Stanisław, Wójcik Maciej. Bóg zapłać także za pracę na rzecz naszej wspólnoty: Doniek Jerzy, Dubis Jacek, Piejko Tadeusz, Nalepa Wiesław, Świątek Jan.

6. Następna niedziela, to już ostatnia niedziela miesiąca, dlatego zapraszamy na błogosławieństwo dzieci na sumie.

7. Można jeszcze dzisiaj zabrać worki na przybory szkolne dla dzieci, ale proszę, żeby za tydzień przynieść je już do kościoła. Zespół Caritas rozdzieli je pośród dzieci.

8. Ze względu na pogodę trzeba było tydzień temu odwołać Piknik Rodzinny w Poraju, ale odbędzie się on dzisiaj od godz. 14.00, na terenie dawnej Szkoły. Strażacy i Koło Gospodyń serdecznie zapraszają…

Poprawiony (niedziela, 24 lipca 2016 16:59)

 

Oficjalny hymn ŚDM Kraków 2016

Transmisje Papieskie

Miłość Twa

Bóg tak umiłował świat