Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

17.05.2015 r.

WNIEBOWSTĄPIENIE  PAŃSKIE

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj – w Uroczystość Wniebowstąpienia – 21 dzieci z klasy 3 SP przeżywa rocznicę I Komunii. Polecajmy ich i ich rodziców, chrzestnych  Panu Jezusowi i opiece Matki Najświętszej. Wypraszając dla nich rozwój  i pogłębienie wiary.

2. W środę spowiedź św. dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, świadków, rodziców, rodzeństwa od godz. 17.00, a po Mszy św. spotkanie.

3. We czwartek – wielkie wydarzenie w naszej parafii, a mianowicie WIZYTACJA  KANONICZNA ks. Bpa Jana Wątroby. Plan wizyty:

10.00 – Msza św. dla starszych i chorych (powitanie)

11.30 – spotkanie w Zespole Szkół  w Nienaszowie z dziećmi,

             młodzieżą, nauczycielami i pracownikami szkoły

14.45 – odwiedziny u chorej

15.15 – spotkanie z rodzicami kapłanów i sióstr zakonnych (na plebanii)

16.00 – spotkanie z grupami duszpasterskimi (LSO, Oaza, KSM,

            Róże Różańcowe, Parafialny Zespół Caritas, Rada Dusz-

            pasterska – w kościele)

17.00 –  Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania

3. W piątek na Mszę św. wieczorną i spotkanie zapraszam kandydatów na ministrantów. Mogą być już z klasy 2 czy też starsi, żeby przygotować się do służby przy ołtarzu.  

4. W sobotę  diakoni naszej diecezji  przyjmą   święceniami kapłańskie o godz. 10.00 w Katedrze. Pośród nich będzie diakon Mariusz Grzybek, który był u nas na praktyce diakońskiej. Otoczmy go naszą modlitwą.

5. Bóg zapłać sprzątającym  w tym tygodniu za generalne posprzątanie kościoła (z myciem okien, drzwi, ołtarzy, kaloryferów, wypranie dywanów), piękne udekorowanie kwiatami naszej świątyni, wykoszenie  trawy, zrobienie porządku  w budynku gospodarczym, łazience,  zrobienie porządku  na cmentarzu i złożoną ofiarę. Bóg zapłać również p. Włodzimierzowi Paluchowi za pracę na rzecz naszej wspólnoty. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali rodzice młodzieży bierzmowanej.

6. W czwartek pożegnaliśmy śp. Franciszka Pęcaka z Kaczmarskiego, polećmy go miłosierdziu Bożemu…

 

Poprawiony (niedziela, 17 maja 2015 11:58)

 

Oficjalny hymn ŚDM Kraków 2016

Modlitwa Regina Coeli z Papieżem Franciszkiem

Miłość Twa

Dobry jest mój Bóg