Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

07.02.2016 r.

V  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie 

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. diakona Dominika  KIEŁBA (pochodzi on z parafii Łowisko za Rzeszowem), a został skierowany przez Ks. Biskupa do naszej parafii na praktykę diakońską do Świąt Wielkanocnych. Będzie mógł głosić Słowo Boże, uczyć dzieci i młodzież w  szkole, prowadzić spotkania przy parafii, udzielać niektórych sakramentów. Otoczmy go naszą życzliwością, dobrym słowem, a także modlitwą. Życzymy, by był to piękny czas, który przygotuje go już bezpośrednio do przyjęcia święceń kapłańskich.

2. Dzisiaj I niedziela miesiąca, dlatego adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych po południu i spotkanie Caritas.

3. W tym tygodniu – od Środy Popielcowej -  rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, czas w którym Kościół przez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego przygotowuje się do przeżycia Świąt Paschalnych. Msze św. w Środę Popielcową z posypaniem głów popiołem o godz. 7.30, 9.00 oraz 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. DROGA KRZYŻOWA  w piątek o godz. 17.00 a po niej Msza św., a także tradycyjnie w niedzielę po sumie. GORZKIE  ŻALE  w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy na te pasyjne nabożeństwa w czasie całego Wielkiego Postu. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W czwartek zapraszam na Mszę św. wieczorną i spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.

5. W związku ze ŚWIATOWYM DNIEM CHOREGO (który przypada we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes) zapraszamy w najbliższą sobotę na godz. 10.00 wszystkich chorych, cierpiących, starszych, samotnych na spowiedź św., Mszę św. z udzieleniem Namaszczenie Chorych i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Bardzo proszę rodziny, sąsiadów, znajomych  o pomoc w przywiezieniu osób chorych, starszych do naszego kościoła. Po Mszy św. Zespół Charytatywny Caritas zaprasza na mały poczęstunek do naszego Domu Ludowego.

 6. Obecny tydzień jest przeżywany w Kościele jako Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Polecajmy Bogu w naszych modlitwach rodziny dotknięte nałogiem alkoholizmu i prośmy o uleczenie z tego straszliwego nałogu.

7. Powoli zbliżają się Światowe Dni Młodzieży, które będziemy przeżywać pod koniec lipca. Bardzo prosimy, aby młodzi ludzie, którzy chcieliby pojechać do Krakowa zgłaszali się w zakrystii czy w kancelarii do końca lutego, bo tam trzeba dużo wcześniej zarezerwować miejsca.

8. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za rozebranie szopki, choinek, udekorowanie kwiatami, posprzątanie kościoła,  łazienki, odgarnięcie śniegu,  zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Agaś Maria, Czaja Stanisław, Czaja Piotr, Czaja Daniel, Mroczka Edward, Bożętka Jerzy. Bóg zapłać także za pracę na rzecz naszej wspólnoty: Buczyński Jan, Lelko Jan, Sajdak Mateusz,  Tłuściak Władysław, Piejko Tadeusz, Świątek Jan, Dubis Jacek.

 

 

Poprawiony (niedziela, 07 lutego 2016 12:11)

 
Transmisje Papieskie