Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

22.03.2015 r.

V NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Od jutra do Wielkiej Środy Msze św. wieczorne będą o godz. 17.30, ze względu na spowiedzi w innych parafiach naszego dekanatu. U nas spowiedź w Wielki Wtorek.

2. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, można w tym dniu  rozpocząć duchową adopcję dziecka poczętego. Polega ona na codziennym odmawianiu modlitwy za dziecko już poczęte, którego życie  może być zagrożone. Kto chciałby włączyć się w to wielkie dzieło modlitewne, to zapraszamy na Mszę św. w środę wieczorem. Deklaracje są na stoliku pod chórem.

3. W piątek tradycyjne święto Matki Bożej Bolesnej (tzw. Kwietni Piątek). Msze św. z Drogą Krzyżową o 7.30, 9.00, 10.30,  17.30. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa.

4. Przyszła niedziela, to już NIEDZIELA PALMOWA. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a procesja z palmami na sumie. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Młodzieży, dlatego też młodzież przygotowująca się do bierzmowania udaje się z palmą do Jasła na diecezjalne spotkanie.  Wyjazd spod kościoła o godz. 9.00.

5. Po każdej Mszy św. można nabywać baranki wielkanocne Caritas.

6. Do chorych udamy się we Wielki Poniedziałek od godz. 8.00, bo I sobota przypada w Wielką Sobotę. Tych chorych, których odwiedzamy w I Soboty nie potrzeba zgłaszać, natomiast kto z chorych chciałby skorzystać z racji Świąt ze spowiedzi św., Komunii św. czy namaszczenia chorych, to prosimy, aby zgłosić w zakrystii.

7. Zapewne w najbliższym czasie  będziemy  robić porządki na cmentarzu, bo to już do Świąt nie tak daleko.  Kto może niech zabierze ze sobą śmieci z grobów swoich zmarłych. A kto wyrzuca na śmietnik niech pamięta o segregacji śmieci: osobno szkło, osobno plastik, a osobno ziemia,  kwiaty naturalne czy trawa.

Jeśli wynajmujemy firmy kamieniarskie na cmentarz, to mają wszystko zabrać ze sobą (ziemię, stary pomnik, resztki betonu). A także zachować idealny porządek na cmentarzu. Gdyby była  jakichkolwiek niejasności czy wątpliwości, to  proszę pytać.

8. Bóg zapłać sprzątającym nasz kościół parafialny w ubiegłym tygodniu za posprzątanie kościoła i wokół kościoła, posprzątanie łazienki w budynku gospodarczym, zrobienie porządku na cmentarzu i złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy, by za porządek w kościele odpowiadali: Ladziński Wojciech, Ladziński Jan, Ladziński Krzysztof, Winiarski Mariusz, Posełkiewicz Krystyna.

9.Ogłoszenie policji...

Poprawiony (niedziela, 22 marca 2015 17:59)

 
Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem

Spowiedź Święta


Get the Flash Player to see this player.

time2online Extensions: Simple Video Flash Player Module